OʻzDJTU professori Karimov Amrullo Ashurovich – “UzJOKU faxriy professori” unvoniga sazovor bo‘ldi (dolzarb 90 kun )
Bugun 27 iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi binosida tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti tashabbusi bilan jurnalistika va media sohasida kadrlar tayyorlashda faol ishtirok etayotgan OAV vakillari, axborot xizmatlari xodimlari hamda hamkor tashkilotlar fidoyilariga “UzJOKU faxriy professori” va “UzJOKU dotsenti” faxriy unvonlari taqdim etildi.
Faxriy unvonga sazovor bo‘lganlar orasida O‘zbekistondagi jurnalistika ta’limining rivojiga katta hissa qo‘shib kelayotgan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakulteti professori (v.b), filologiya fanlari doktori Amrullo Karimov ham bor.
Unvon Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov hamda O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti rektori Sherzodxon Qudratxo‘ja tomonidan tantanali ravishda topshirildi.

Профессор УзДЖТУ Амрулло Ашурович Каримов удостоен звания «Почетный профессор УзЖОКУ» (актуальные 90 дней)
Сегодня, 27 июня, в честь Дня прессы и средств массовой информации в здании Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан состоялось торжественное мероприятие.
В рамках мероприятия по инициативе Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана были вручены почетные звания «Почетный профессор УзЖОКУ» и «Почетный доцент УзЖОКУ» представителям СМИ, сотрудникам информационных служб и партнёрским организациям, активно участвующим в подготовке кадров в сфере журналистики и медиа.
Среди награждённых — профессор кафедры международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков, доктор филологических наук Амрулло Каримов, который внёс значительный вклад в развитие журналистского образования в Узбекистане.
Звания были торжественно вручены министром высшего образования, науки и инноваций Кунгуртбоем Шариповым и ректором Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана Шерзодхоном Кудратходжей.