OʻzDJTU rektori Angren fakultetidagi qurilish ishlari bilan tanishdi
19-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet rahbariyati vakillari bilan birga Angren fakultetida olib borilayotgan qurilish va rekonstruksiya ishlarini koʻrib chiqdi.
Tashrif davomida rektor ta’lim muhitini yanada yaxshilash, o‘quv xonalarni zamonaviy jihozlar bilan ta’minlash, sport xonalari va majlislar zalini qurish hamda jihozlash, sanitariya-gigiyena xonalari va isitish tizimini takomillashtirish ishlarini ko‘zdan kechirdi. Shuningdek, u o‘quv xonalari, binoning tevaragi va umumiy hududlarni tartibga solish bo‘yicha olib borilayotgan ishlarga ham e’tibor qaratdi.
Mazkur tashrif fakultetdagi infratuzilma ishlarini samarali tashkil etish va o‘quv jarayonini yuqori darajaga ko‘tarishga xizmat qiladi.
Shuningdek, rektor universitetning boshqa filiallarida sifatli ta’lim va qulay yashash sharoitlarini yaratish bo‘yicha ilgari surilayotgan loyihalarni kuzatib borish va ularni tatbiq etish bo‘yicha tavsiyalar berdi.

Ректор УзГУМЯ ознакомился со строительными работами в Ангренском факультете
19 декабря ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомджон Тухтасинов совместно с представителями руководства университета посетил Ангренский факультет и ознакомился с ходом проводимых строительных и реконструкционных работ.
В ходе визита ректор осмотрел работы, направленные на дальнейшее улучшение образовательной среды, оснащение учебных аудиторий современным оборудованием, строительство и оснащение спортивных залов и актового зала, а также совершенствование санитарно-гигиенических помещений и системы отопления. Кроме того, он уделил внимание работам по благоустройству учебных аудиторий, прилегающей территории здания и общих зон.
Данный визит способствует эффективной организации инфраструктурных работ на факультете и повышению качества учебного процесса.
Также ректор дал рекомендации по мониторингу и реализации проектов, направленных на создание качественного образования и комфортных условий проживания в других филиалах университета.