OʻzDJTU rektori Angren xorijiy tillar fakulteti talabalari bilan uchrashdi
Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori I. Tuxtasinov universitet rahbariyati vakillari bilan birgalikda Angren xorijiy tillar fakultetiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida rektor fakultet talabalari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Uchrashuvda Angren shahridagi 2-son umumta’lim maktabi direktori Sarvar Nuriddinov, OʻzDJTU moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori M. Xamrayev hamda Angren xorijiy tillar fakulteti dekani I. Bazarov ishtirok etdilar.
Suhbat chog‘ida talabalar ta’lim sifati, o‘quv sharoitlari, dars jarayonidagi faollikni oshirish va o‘qitish samaradorligini yuksaltirish masalalari yuzasidan o‘z fikr va takliflarini bildirishdi.

Ректор УзГУМЯ встретился со студентами Ангренского факультета иностранных языков
Сегодня ректор Узбекского государственного университета мировых языков И. Тухтасинов вместе с представителями руководства университета посетил Ангренский факультет иностранных языков.
В ходе визита ректор провёл открытую встречу со студентами факультета.
Во встрече также приняли участие директор общеобразовательной школы №2 города Ангрена Сарвар Нуриддинов, проректор УзГосМИЯ по финансово-экономическим вопросам М. Хамраев и декан Ангренского факультета иностранных языков И. Базаров.
В ходе беседы студенты высказали свои мнения и предложения по вопросам качества образования, учебных условий, повышения активности на занятиях и улучшения эффективности учебного процесса.
Ректор И. Тухтасинов, проректор М. Хамраев и декан И. Базаров ответили на вопросы студентов и обсудили пути реализации предложенных инициатив на практике.