OʻzDJTU rektori Hindistonga joʻnab ketayotgan talabalar bilan uchrashdi
5-mart kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Hindistonning Banastali universitetiga madaniy almashinuv dasturi doirasida joʻnab ketayotgan Tarjimonlik fakulteti oʻqituvchisi va talabalari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida rektor xalqaro hamkorlik loyihalarining ahamiyati, talabalar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar va safar davomida universitet shaʼnini munosib himoya qilish muhimligi haqida taʼkidladi. Ishtirokchilarga safar davomida intizom, faol ishtirok va madaniy almashinuvdan maksimal foyda olish boʻyicha tavsiyalar berildi.
Mazkur safarda Tarjimonlik fakulteti katta oʻqituvchisi Ruziboyeva Nazira Qarshiboyevna boshchiligida bir guruh iqtidorli talabalar ishtirok etadi.

The rector ofUzSWLU met with students leaving for India
On March 5, the rector of the Uzbek State University of World Languages, Ilhomjon Tuxtasinov, met with a faculty member and students from the Faculty of Translation Studies who are traveling to Banasthali University (India) as part of a cultural exchange program.
During the meeting, the rector emphasized the significance of international partnership projects, the opportunities created for students, and the importance of upholding the university’s reputation during the trip. Participants were given advice on discipline, active participation, and making the most of the cultural exchange experience.
A group of talented students, led by senior lecturer Nazira Qarshiboyevna Ruziboyeva from the Faculty of Translation Studies, will take part in this journey.