OʻzDJTU rektori Hindistonga joʻnab ketayotgan talabalar bilan uchrashdi
5-mart kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Hindistonning Banastali universitetiga madaniy almashinuv dasturi doirasida joʻnab ketayotgan Tarjimonlik fakulteti oʻqituvchisi va talabalari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida rektor xalqaro hamkorlik loyihalarining ahamiyati, talabalar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar va safar davomida universitet shaʼnini munosib himoya qilish muhimligi haqida taʼkidladi. Ishtirokchilarga safar davomida intizom, faol ishtirok va madaniy almashinuvdan maksimal foyda olish boʻyicha tavsiyalar berildi.
Mazkur safarda Tarjimonlik fakulteti katta oʻqituvchisi Ruziboyeva Nazira Qarshiboyevna boshchiligida bir guruh iqtidorli talabalar ishtirok etadi.

Ректор УзДЖТУ встретился со студентами, отправляющимися в Индию
5 марта ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов встретился с преподавателем и студентами факультета перевода, которые отправляются в Университет Банастали (Индия) в рамках программы культурного обмена.
В ходе встречи ректор подчеркнул важность международных партнерских проектов, возможности, создаваемые для студентов, а также необходимость достойно представлять университет во время поездки. Участникам были даны рекомендации по дисциплине, активному участию и максимальному использованию преимуществ культурного обмена.
В данной поездке примет участие группа талантливых студентов под руководством старшего преподавателя факультета перевода Назиры Каршибоевны Рузибоевой.