O'zDJTU rektori Ilhomjon Madaminovich Prezident topshirig'iga ko'ra universitetga grand asosida o'qishga qabul qilingan Madina Soliyevani taqdirladi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Farg'ona viloyatiga tashrif buyurib, hudud sanoati va infratuzilmasining rivojlanishi, mahallalarda olib borilayotgan bunyodkorlik ishlari bilan tanishdi.
Yurtboshimiz viloyatdagi Eco shaharni ko'zdan kechirayotgan chog'da O'zbekiston davlat jahon tillari universitetiga o'qishga kirish istagida bo'lgan abituriyent bilan uchrashib qoldi, u bilan suhbatlashib, kelajakdagi maqsadlari va rejalarini tingladi.
Prezident maqsadlari yuksak bu abituriyentga oʻzini O'zbekiston davlat jahon tillari universitetiga o'qishga grant asosida qabul qilingan deb hisoblayverishini aytib, harakatdan, o'qish-izlanishdan hech qachon to'xtamaslikka da'vat qildi.
12-iyul kuni O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilhomjon Madaminovich boshchiligidagi oliygoh rahbariyati vakillari  Farg'ona viloyatiga borib, universitetning yangi talabasiga maxsus sertifikat va esdalik sovg'alarini topshirdi.
Rektor Madinaxon Soliyevaga kelgusidagi o'qish va ishlarida omadlar tilab, baland marralarni zabt etishdan tolmaslikni, faqat ilm olib, izlanib, yurtimiz nomini butun dunyoga tanitishdek yuksak sharafga musharraf bo'lishini tiladi.

Ректор УзГУМЯ Ильхомжон Мадаминович наградил Медину Солиеву, поступившую в университет на грант по поручению президента Узбекистана.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиеев посетил Ферганскую область, где ознакомился с развитием промышленности и инфраструктуры региона, творческой работой, проводимой в махаллях.
Во время осмотра эко-города в области глава государства встретился с абитуриентом, желающим поступить в Узбекский государственный университет мировых языков, поговорил с ним и выслушал его дальнейшие цели и планы.
Президент призвал этого абитуриента с высокими целями никогда не прекращать движение, учебу, сказав, что она может считать себя  принятым на основе гранта на обучение в Узбекский государственный университет мировых языков.
12 июля представители руководства вуза во главе с ректором Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжоном Мадаминовичем посетили Ферганскую область и вручили новому студенту университета специальный сертификат и памятные подарки.
Ректор пожелал Мадинахану удачи в дальнейшей учебе и работе, не уставать от достижения  высот и быть достойным такой же высокой чести, всегда получать знания, стремиться и прославлять имя нашей страны на весь мир.