OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov Oʻzbekiston Davlat Sanʼat va madaniyat Institutida boʻlib oʻtgan “Qora quyosh” spektakli namoyishida ishtirok etdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi munosabati bilan Oliy taʼlim muassasalari rektorlari va muassasa rahbarlari uchun tashkil etilgan mazkur spektakl Oʻzbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf dostoni asosida sahnalashtirilgan.
Spektaklda Choʻlpon, Abdulla Qodiriy, Usmon Nosir kabi xalqimizning vatanparvar farzandlarining vatan ozodligi yoʻlidagi mashaqqatli taqdirlaridan hikoya qilgan asar barcha tomoshabinlar olqishiga sazovor boʻldi.
Vazirlik mutasaddilari tomonidan sahna asari uchun minnatdorchilik bildirildi hamda bosh rol ijrochisi Ulugʻbek Musinovga esdalik sovgʻasi tuhfa etildi.

Ректор УзДЖТУ Ильхомджон Тухтасинов принял участие в постановке спектакля «Черное солнце», состоявшейся в Государственном институте искусств и культуры Узбекистана.
Этот спектакль, организованный для ректоров и руководителей высших учебных заведений в связи с 31-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан, основан на эпосе народного поэта Узбекистана Мухаммада Юсуфа.
В спектакле всем зрителям аплодировали произведение, рассказывающее о непростых судьбах детей-патриотов нашего народа, таких как Чолпон, Абдулла Кадири, Усман Насир, на пути к свободе страны.
Представители министерства выразили благодарность за спектакль и вручили памятный подарок исполнителю главной роли Улугбеку Мусинову.