O`zDJTU rektori ko`makka muhtoj yoshlar holidan xabar oldi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oʻzbekiston- 2030“ strategiyasini “Yoshlar va biznesni qoʻllab-quvvatlash yili” da amalga oshirishga oid davlat dasturi toʻgʻrisida" 2024-yil 21-fevraldagi 37-son Farmonining 1-bandida alohida ishlash talab etiladigan yoshlarni masʼul rahbarlarga nomma-nom biriktirish amaliyotini joriy etish vazifasi belgilangan.
Shunga koʻra, OʻzDJTU rahbariga ham “Yoshlar balansi” asosida birinchi navbatda yordamga muhtoj boʻlgan, eʼtibor talab etuvchi 25 nafar yoshlar biriktirilgan.
5-aprel kuni universitet rektori I.Tuxtasinov poytaxtimizning Uchtepa tumaniga tashrif buyurdi va tumanning "Birlik", "Davlatobod" va "Katta Qa'ni" mahallasida boʻlib, u yerda istiqomat qilayotgan koʻmakka muhtoj yoshlar bilan uchrashdi.
Mahalla guzarida yoshlar, ularning ota-onalari va mahalla vakillari bilan suhbatlashib, koʻmakka muhtoj yoshlarning ehtiyojini soʻradi hamda har oyda ularning holidan xabar olib, zarurat tugʻilgan barcha mahsulot va yordamlarni yetkazib berishini taʼkidladi.

О государственной программе Президента Республики Узбекистан по реализации стратегии «Узбекистан-2030» в «Год поддержки молодежи и бизнеса» Указа № 37 от 21 февраля 2024 года, пункт 1, возлагающий молодым людям, которые обязаны работать отдельно, ответственным руководителям поименно определена задача внедрения практики.
Соответственно, за руководителем УзГУМЯ на основании «Молодежного баланса» закрепляются 25 молодых людей, которые нуждаются в помощи и внимании.
5 апреля ректор университета И.Тухтасинов посетил Учтепинский район нашей столицы и встретился с нуждающейся в помощи молодежью, проживающей в микрорайонах «Бирлик», «Давлатабад» и «Катта Кани» районы.
Беседуя с молодежью, их родителями и представителями микрорайона, он поинтересовался потребностями молодежи, нуждающейся в помощи, и отметил, что будет ежемесячно получать информацию об их состоянии и доставлять все необходимые продукты и помощь.