O`zDJTU rektori ko`makka muhtoj yoshlar holidan xabar oldi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oʻzbekiston- 2030“ strategiyasini “Yoshlar va biznesni qoʻllab-quvvatlash yili” da amalga oshirishga oid davlat dasturi toʻgʻrisida" 2024-yil 21-fevraldagi 37-son Farmonining 1-bandida alohida ishlash talab etiladigan yoshlarni masʼul rahbarlarga nomma-nom biriktirish amaliyotini joriy etish vazifasi belgilangan.
Shunga koʻra, OʻzDJTU rahbariga ham “Yoshlar balansi” asosida birinchi navbatda yordamga muhtoj boʻlgan, eʼtibor talab etuvchi 25 nafar yoshlar biriktirilgan.
5-aprel kuni universitet rektori I.Tuxtasinov poytaxtimizning Uchtepa tumaniga tashrif buyurdi va tumanning "Birlik", "Davlatobod" va "Katta Qa'ni" mahallasida boʻlib, u yerda istiqomat qilayotgan koʻmakka muhtoj yoshlar bilan uchrashdi.
Mahalla guzarida yoshlar, ularning ota-onalari va mahalla vakillari bilan suhbatlashib, koʻmakka muhtoj yoshlarning ehtiyojini soʻradi hamda har oyda ularning holidan xabar olib, zarurat tugʻilgan barcha mahsulot va yordamlarni yetkazib berishini taʼkidladi.

In accordance with Decree No. 37 dated February 21, 2024, which pertains to the state program initiated by the President of the Republic of Uzbekistan aimed at implementing the "Uzbekistan-2030" strategy during the "Year of supporting youth and business," paragraph 1 outlines the assignment of specific tasks to responsible leaders for the execution of this initiative. Accordingly, the task of implementing the practice has been designated to young individuals requiring assistance, who are to be separately assigned to responsible leaders by name.
As part of this directive, 25 young individuals in need of support and attention have been allocated to the head of UzSWLU based on the "Youth balance" criteria. On April 5, the university rector, I. Tukhtasinov, visited the Uchtepa district of the Tashkent city, where he engaged with the youth residing in the "Birlik," "Davlatobod," and "Katta Qani" neighborhoods who require assistance.
During discussions with the youth, their parents, and representatives from the community, he inquired about the specific needs of those requiring assistance. He further assured them that he would regularly obtain updates on their circumstances and ensure the provision of all necessary supplies and aid on a monthly basis.