O`zDJTU rektori tabrigi.
Bugun, 14 yanvar — Vatan himoyachilari kuni hamda Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganiga 32 yil boʻldi.
Bu bayram xalqimiz uchun ulugʻ va muqaddas bayramlardan biridir. Bugungi bayram bilan oʻz hayotini Vatan himoyasidek ulugʻ ishga bagʻishlagan Vatan himoyachilarini, universitetimiz professor-oʻqituvchilari va mard oʻgʻlonlarini, barcha jamoamiz aʼzolarini chin yurakdan tabriklayman.
Yurtimiz tinchligi, xalqimiz osoyishtaligi uchun butun hayotini bagʻishlab xizmat qilayotgan qadrli harbiylarimizga esa alohida minnatdorlik bildiraman!
Barchangizga Xalqimizga sidqidildan xizmat qilishdek sharafli vazifani ado etishda mustahkam sogʻliq, oilalaringizga baxtu saodat, Vatanni himoya qilishdek olijanob faoliyatingizda kuch-gʻayrat va yutuqlar tilayman.

14 января — праздничные поздравления по случаю Дня защитника Отечества.
Сегодня, 14 января, отмечается День защитников Отечества и исполняется 32 года со дня создания Вооружённых Сил Республики Узбекистан.
Этот праздник – один из великих и святых праздников для нашего народа. В сегодняшний праздник сердечно поздравляю защитников Родины, профессоров и преподавателей нашего университета, отважных ребят, всех членов нашего коллектива, посвятивших свою жизнь великому делу защиты Родины.
Особую благодарность хочу выразить нашим дорогим воинам, которые всю свою жизнь посвятили миру нашей страны и миру нашего народа!
Желаю всем вам крепкого здоровья, счастья и благополучия вашим семьям, сил и успехов в вашем благородном деле защиты Родины.