O`zDJTU rektori tabrigi.
Bugun, 14 yanvar — Vatan himoyachilari kuni hamda Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganiga 32 yil boʻldi.
Bu bayram xalqimiz uchun ulugʻ va muqaddas bayramlardan biridir. Bugungi bayram bilan oʻz hayotini Vatan himoyasidek ulugʻ ishga bagʻishlagan Vatan himoyachilarini, universitetimiz professor-oʻqituvchilari va mard oʻgʻlonlarini, barcha jamoamiz aʼzolarini chin yurakdan tabriklayman.
Yurtimiz tinchligi, xalqimiz osoyishtaligi uchun butun hayotini bagʻishlab xizmat qilayotgan qadrli harbiylarimizga esa alohida minnatdorlik bildiraman!
Barchangizga Xalqimizga sidqidildan xizmat qilishdek sharafli vazifani ado etishda mustahkam sogʻliq, oilalaringizga baxtu saodat, Vatanni himoya qilishdek olijanob faoliyatingizda kuch-gʻayrat va yutuqlar tilayman.

January 14 — holiday greetings on the occasion of Defender of the Fatherland Day
Today, January 14, is the Day of Defenders of the Fatherland and 32 years have passed since the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan.
This holiday is one of the great and holy holidays for our people. On today's holiday, I heartily congratulate the defenders of the Motherland, professors and teachers of our university, brave boys, and all members of our team, who devoted their lives to the great cause of defending the Motherland.
I would like to express my special gratitude to our dear soldiers who have dedicated their whole lives for the peace of our country and the peace of our people!
I wish all of you good health, happiness and prosperity for your families, strength and success in your noble work of protecting the Motherland.