O‘zDJTU Roman-german filologiyasi fakultetida “Kelajak soati” tashkil etildi
Mazkur tadbirda talabalarga o‘zbek milliy madaniyatining mazmun-mohiyati, uning tarixiy shakllanishi hamda jamiyat taraqqiyotidagi o‘rni haqida batafsil ma’lumot berildi. Milliy urf-odatlar, an’analar va qadriyatlarning yoshlar ma’naviy kamolotidagi ahamiyati alohida yoritildi.
Shuningdek, globallashuv sharoitida milliy o‘zlikni saqlash, madaniy merosni asrab-avaylash va uni zamonaviy hayot bilan uyg‘un rivojlantirish zarurligi ta’kidlandi.
“Kelajak soati” darsi fakultet dekani X. Xakimov tomonidan olib borilib, mavzuning dolzarbligi keng yoritildi hamda talaba-yoshlar milliy qadriyatlarga hurmat ruhida bo‘lishga chaqirildi.
Milliy madaniyatni o‘rganish, uni asrab-avaylash va rivojlantirish — har bir ongli insonning muhim vazifasidir.

«Час будущего» на факультете романо-германской филологии УзГУМЯ
На факультете романо-германской филологии Узбекского государственного университета мировых языков прошёл «Час будущего» на тему «Узбекская культура».
В ходе мероприятия студентам была предоставлена подробная информация о сущности узбекской национальной культуры, её историческом формировании и роли в развитии общества. Особое внимание уделялось значению национальных обычаев, традиций и ценностей в духовном развитии молодёжи.
Также был подчеркнут важный аспект сохранения национальной идентичности, охраны культурного наследия и его гармоничного развития в современном мире в условиях глобализации.
Занятие «Час будущего» провёл декан факультета Х. Хакимов, который подробно осветил актуальность темы и призвал студентов относиться к национальным ценностям с уважением и вниманием.
Изучение, сохранение и развитие национальной культуры — важная задача для каждого сознательного человека.