O‘zDJTU talabalari “Eng kreativ g‘oya” tanlovining respublika bosqichida ishtirok etdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida o‘tkazilgan “Eng kreativ g‘oya” tanlovining universitet bosqichida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalar tanlovning respublika bosqichida universitetimiz sharafini munosib himoya qildilar.
Respublika bosqichida ishtirokchilar o‘zlarining innovatsion yondashuvlari, kreativ fikrlari va istiqbolli loyihalarini Zoom platformasi orqali taqdim etdilar.
Tanlovda quyidagi talabalar ishtirok etdi:
Xolmirzayeva Sevinch Sherzod qizi — Tarjimonlik fakulteti talabasi;
Bobojonova Nodira Foziljon qizi — Ingliz tili 3-fakulteti talabasi;
Qutbinov Axror Alisher o‘g‘li — Magistratura bosqichi talabasi.
Mazkur tanlov talaba-yoshlarning innovatsion fikrlashini rivojlantirish, startap tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda ularning ilmiy va ijodiy salohiyatini namoyon etish uchun muhim maydon bo‘lib xizmat qilmoqda.
O‘zDJTU jamoasi tanlovda ishtirok etgan barcha talabalarni samimiy tabriklaydi va ularga kelgusidagi ilmiy, ijodiy hamda kasbiy faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

Студенты УзГУМЯ приняли участие в республиканском этапе конкурса «Самая креативная идея»
Студенты, ставшие победителями университетского этапа конкурса «Самая креативная идея», проведённого в Узбекском государственном университете мировых языков, достойно представили честь нашего университета на республиканском этапе конкурса.
В ходе республиканского этапа участники представили свои перспективные проекты, инновационные подходы и креативные идеи через платформу Zoom.
В конкурсе приняли участие следующие студенты:
- Холмирзаева Севинч Шерзод кизи — студентка факультета переводоведения;
- Бобожонова Нодира Фозилжон кизи — студентка 3-го факультета английского языка;
- Кутбинов Ахрор Алишер угли — магистрант.
Данный конкурс служит важной площадкой для развития инновационного мышления студентов, поддержки стартап-инициатив, а также демонстрации их научного и творческого потенциала.
Коллектив Узбекского государственного университета мировых языков искренне поздравляет всех студентов, принявших участие в конкурсе, и желает им больших успехов в дальнейшей научной, творческой и профессиональной деятельности.