O`zDJTU tomonidan vazirlikka topshiriladigan taqdimot ko`rib chiqildi.
27-fevral kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori va rahbariyat vakillari tomonidan Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligiga topshiriladigan taqdimot ko’rib chiqildi.
O’zDJTU ning rahbar xodimlari va professor-o’qituvchilarini attestatsiyadan o’tkazish natijalari, universitet faoliyatini takomillashtirish, o’quv jarayoni bo’yicha amalga oshirilgan ishlar, xalqaro hamkorlik va ilmiy tadqiqot sohalarida amalga oshiriladigan ishlar, ma’naviy-ma’rifiy va texnik bazani takomillashtirish yo’nalishidagi ishlar natijadorligi va maqsadli ko’rsatkichlar kabi masalalar haqidagi taqdimot mas’ullar tomonidan tahlil qilindi.
Jarayon davomida rektor Ilxomjon Tuxtasinov taqdimotga kiritilishi kerak bo’lgan o’zgartirishlar va qo’shimchalar borasida o’z takliflarini bildirdi.

Состоялся открытый диалог на тему «Молодежь, экология и законодательство».
Открытый диалог был организован совместно с факультетами английской филологии, восточной филологии и романо-германской филологии.
В мероприятии приняли участие Шахноза Умарходжаева, председатель исполкома Центрального совета Экологической партии Узбекистана, председатель Алмазорского районного совета, Шохиста Абдукадирова, председатель Юнусабадского района, Н.Яхьяева, заместитель декана факультета английской филологии, преподаватели и студенты.
В ходе программы эксперты предоставили информацию об изменениях, произошедших в сфере экологии за последние годы, новых решениях и постановлениях, введенных в рамках законодательства.