O‘zDJTU va Gunadarma universiteti qo‘shma malaka oshirish kursi bitiruv loyihalari himoyasi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 27-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi hamda Indoneziyaning Gunadarma universiteti hamkorligida tashkil etilgan qo‘shma malaka oshirish kursi tinglovchilarining bitiruv loyihalari himoyasi bo‘lib o‘tdi. Mazkur tadbir qo‘shma dastur doirasida amalga oshirilgan o‘quv jarayonlarining mantiqiy yakuni sifatida tashkil etildi.
Attestatsiya komissiyasi raisi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov  tinglovchilarni qo‘shma malaka oshirish kursini muvaffaqiyatli yakunlagani bilan tabriklab Indoneziyaning Gunadarma universitetida olingan bilim va amaliy tajribalarni kelgusida kasbiy faoliyatda hamda ilmiy izlanishlarda samarali qo‘llash muhimligini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, professor Ilxomjon Tuxtasinov sun’iy intellekt yo‘nalishi bo‘yicha egallangan bilim va ko‘nikmalarni ta’lim jarayonida joriy etish, ularni hamkasblar bilan bo‘lishish va pedagogik amaliyotga keng tatbiq etish zarurligiga e’tibor qaratdi. Ushbu yondashuv ta’lim sifatini oshirish, innovatsion metodlarni keng yoyish hamda zamonaviy pedagogik kompetensiyalarni mustahkamlashga xizmat qilishi qayd etildi.

Graduation Project Defense Held for the Joint Professional Development Course of UzSWLU and Gunadarma University
On December 27, 2025, the defense of graduation projects was held for participants of the joint professional development course organized in cooperation between the Network Center for Retraining and Advanced Training of Pedagogical Staff under the Uzbekistan State World Languages University and Gunadarma University of Indonesia.
The event was conducted as the logical conclusion of the educational processes implemented within the framework of the joint program.
The Chairman of the Attestation Committee, Rector of the Uzbekistan State World Languages University, Professor Ilkhomjon Tukhtasinov, congratulated the participants on the successful completion of the joint professional development course and emphasized the importance of effectively applying the knowledge and practical experience gained at Gunadarma University in their future professional activities and academic research.
In addition, Professor Ilkhomjon Tukhtasinov highlighted the necessity of integrating the acquired knowledge and skills in the field of artificial intelligence into the educational process, sharing them with colleagues, and widely implementing them in pedagogical practice. It was noted that this approach would contribute to improving the quality of education, expanding the use of innovative methods, and strengthening modern pedagogical competencies.