O‘zDJTU va Gunadarma universiteti qo‘shma malaka oshirish kursi bitiruv loyihalari himoyasi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 27-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi hamda Indoneziyaning Gunadarma universiteti hamkorligida tashkil etilgan qo‘shma malaka oshirish kursi tinglovchilarining bitiruv loyihalari himoyasi bo‘lib o‘tdi. Mazkur tadbir qo‘shma dastur doirasida amalga oshirilgan o‘quv jarayonlarining mantiqiy yakuni sifatida tashkil etildi.
Attestatsiya komissiyasi raisi, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov  tinglovchilarni qo‘shma malaka oshirish kursini muvaffaqiyatli yakunlagani bilan tabriklab Indoneziyaning Gunadarma universitetida olingan bilim va amaliy tajribalarni kelgusida kasbiy faoliyatda hamda ilmiy izlanishlarda samarali qo‘llash muhimligini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, professor Ilxomjon Tuxtasinov sun’iy intellekt yo‘nalishi bo‘yicha egallangan bilim va ko‘nikmalarni ta’lim jarayonida joriy etish, ularni hamkasblar bilan bo‘lishish va pedagogik amaliyotga keng tatbiq etish zarurligiga e’tibor qaratdi. Ushbu yondashuv ta’lim sifatini oshirish, innovatsion metodlarni keng yoyish hamda zamonaviy pedagogik kompetensiyalarni mustahkamlashga xizmat qilishi qayd etildi.

Состоялась защита выпускных проектов совместного курса повышения квалификации УзГУМЯ и Университета Гунадарма
27 декабря 2025 года состоялась защита выпускных проектов слушателей совместного курса повышения квалификации, организованного в сотрудничестве Сетевого центра переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков и Университета Гунадарма (Индонезия).
Данное мероприятие было проведено как логическое завершение учебных процессов, реализованных в рамках совместной программы.
Председатель аттестационной комиссии, ректор Узбекского государственного университета мировых языков, профессор Илхомжон Тухтасинов поздравил слушателей с успешным окончанием совместного курса повышения квалификации и особо подчеркнул важность эффективного применения знаний и практического опыта, полученных в Университете Гунадарма, в дальнейшей профессиональной деятельности и научных исследованиях.
Кроме того, профессор Илхомжон Тухтасинов обратил внимание на необходимость внедрения знаний и навыков в области искусственного интеллекта в образовательный процесс, их распространения среди коллег и широкого применения в педагогической практике. Было отмечено, что данный подход будет способствовать повышению качества образования, распространению инновационных методов и укреплению современных педагогических компетенций.