O‘zDJTU va Hindistonning Banastali Hindu University o‘rtasidagi akademik va madaniy almashinuv dasturi oldidan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda universitet rahbariyatining vakillari Hindistonga safar qiladigan guruh bilan uchrashdi. Uchrashuvda safar oldidan talabalar va fakultet rahbarlariga yangi tajribalar orttirish, ta’lim muassasasining ichki tartib-qoidalariga amal qilish va samarali o‘qish bo‘yicha tavsiyalar berildi hamda ularga omad tilandi.
Safar quyidagi universitet vakillarini qamrab oladi:
1. Yo‘ldoshev Ulug‘bek Ravshanbekovich – Tarjimonlik fakulteti dekani, guruh rahbari
2. Erkaev Akromjon Normuhammadovich – Ofis registrator ma’lumotlar bazasi bo‘limi boshlig‘i
3. Tuychiev Sobir Abdusodiqovich – Raqamli ta’lim texnologiyalari markazi direktori
4. Ro‘ziboeva Nazira Qarshiboyevna – Roman-german tillari tarjimashunosligi kafedrasi katta o‘qituvchisi
5. Ahmedova Anorxon Nasivali qizi – Ingliz tili amaliy tarjima kafedrasi dotsenti, 2-bosqich doktorant
6. Shoquqqorova Guljamol Kamol qizi – Magistratura 1-bosqich talabasi
7. Xasanova Durdona Adham qizi – Tarjimonlik fakulteti 1-bosqich talabasi
8. Orifjonova Ibodaxon Tolibjon qizi – Tarjimonlik fakulteti 3-bosqich talabasi
9. Ungarova Dilafruz Aybek qizi – Tarjimonlik fakulteti 2-bosqich talabasi
10. Abdushukurova Nigina Xasan qizi – Tarjimonlik fakulteti 1-bosqich talabasi
11. Nabijonova Dilnavoz – Tarjimonlik fakulteti 2-bosqich talabasi
Safar 2025-yil 13–27 noyabr kunlari Hindistonda amalga oshiriladi. Uchrashuv davomida rektor talabalarga xorijda ta’lim olish jarayonida intizom va madaniyatga rioya qilish, akademik va madaniy tajribalarni orttirish borasida tavsiyalar berdi.

Встреча перед академической и культурной обменной программой между УзГУМЯ и Банастали Хинду Университетом Индии
Сегодня ректор Узбекистанского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов и представители руководства университета встретились с группой студентов, которые отправятся в Индию. Во время встречи студентам и руководителям факультетов были даны рекомендации по приобретению новых знаний, соблюдению внутренних правил учебного заведения и эффективному обучению, а также были пожеланы удачи в поездке.
В состав группы входят следующие представители университета:
Ёлдошев Улугбек Равшанбекович – декан факультета переводоведения, руководитель группы
Еркаев Акромжон Нормухаммадович – начальник отдела регистратора офисных баз данных
Туйчиев Собир Абдусодикович – директор Центра цифровых образовательных технологий
Розибоева Назира Каршибоевна – старший преподаватель кафедры романо-германской филологии
Ахмедова Анорахон Насивалиевна – доцент кафедры практического перевода английского языка, 2-й курс докторантуры
Шоқуққорова Гульжамол Камолқизи – студент 1-го курса магистратуры
Хасанова Дурдона Адхамовна – студент 1-го курса факультета переводоведения
Арифджонова Ибодахон Толибжоновна – студент 3-го курса факультета переводоведения
Унгарова Дилафруз Айбековна – студент 2-го курса факультета переводоведения
Абдушукурова Нигина Хасанкизи – студент 1-го курса факультета переводоведения
Набижонова Дилнавоз – студент 2-го курса факультета переводоведения
Поездка состоится с 13 по 27 ноября 2025 года в Индии. Во время встречи ректор дал рекомендации студентам относительно соблюдения дисциплины и культуры в процессе учебы за рубежом, а также по накоплению академического и культурного опыта.