O‘zDJTU va Hindistonning Banastali Hindu University o‘rtasidagi akademik va madaniy almashinuv dasturi oldidan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda universitet rahbariyatining vakillari Hindistonga safar qiladigan guruh bilan uchrashdi. Uchrashuvda safar oldidan talabalar va fakultet rahbarlariga yangi tajribalar orttirish, ta’lim muassasasining ichki tartib-qoidalariga amal qilish va samarali o‘qish bo‘yicha tavsiyalar berildi hamda ularga omad tilandi.
Safar quyidagi universitet vakillarini qamrab oladi:
1. Yo‘ldoshev Ulug‘bek Ravshanbekovich – Tarjimonlik fakulteti dekani, guruh rahbari
2. Erkaev Akromjon Normuhammadovich – Ofis registrator ma’lumotlar bazasi bo‘limi boshlig‘i
3. Tuychiev Sobir Abdusodiqovich – Raqamli ta’lim texnologiyalari markazi direktori
4. Ro‘ziboeva Nazira Qarshiboyevna – Roman-german tillari tarjimashunosligi kafedrasi katta o‘qituvchisi
5. Ahmedova Anorxon Nasivali qizi – Ingliz tili amaliy tarjima kafedrasi dotsenti, 2-bosqich doktorant
6. Shoquqqorova Guljamol Kamol qizi – Magistratura 1-bosqich talabasi
7. Xasanova Durdona Adham qizi – Tarjimonlik fakulteti 1-bosqich talabasi
8. Orifjonova Ibodaxon Tolibjon qizi – Tarjimonlik fakulteti 3-bosqich talabasi
9. Ungarova Dilafruz Aybek qizi – Tarjimonlik fakulteti 2-bosqich talabasi
10. Abdushukurova Nigina Xasan qizi – Tarjimonlik fakulteti 1-bosqich talabasi
11. Nabijonova Dilnavoz – Tarjimonlik fakulteti 2-bosqich talabasi
Safar 2025-yil 13–27 noyabr kunlari Hindistonda amalga oshiriladi. Uchrashuv davomida rektor talabalarga xorijda ta’lim olish jarayonida intizom va madaniyatga rioya qilish, akademik va madaniy tajribalarni orttirish borasida tavsiyalar berdi.

Meeting Before the Academic and Cultural Exchange Program Between UzSWLU and Banastali Hindu University, India
Today, Rector Ilkhomjon Tukhtasinov of Uzbekistan State University of World Languages and representatives of the university administration met with the group of students who will be traveling to India. During the meeting, students and faculty heads were given recommendations on gaining new experiences, adhering to the internal regulations of the institution, and effective study, along with wishing them good luck on their trip.
The group includes the following university representatives:
1. Ulugbek Ravshanbekovich Yuldoshev – Dean of the Faculty of Translation, Group Leader
2. Akromjon Normuhammadovich Erkaev – Head of the Office Registrar Database Department
3. Sobir Abdusodiqovich Tuychiev – Director of the Digital Education Technologies Center
4. Nazira Qarshiboyevna Ro’ziboeva – Senior Lecturer at the Department of Roman-Germanic Philology
5. Anorxon Nasivali qizi Ahmedova – Associate Professor at the Department of Practical Translation of English, 2nd-year PhD student
6. Guljamol Kamol qizi Shoquqqorova – 1st-year Master's student
7. Durdona Adham qizi Xasanova – 1st-year student of the Faculty of Translation
8. Ibodaxon Tolibjon qizi Orifjonova – 3rd-year student of the Faculty of Translation
9. Dilafruz Aybek qizi Ungarova – 2nd-year student of the Faculty of Translation
10. Nigina Xasan qizi Abdushukurova – 1st-year student of the Faculty of Translation
11. Dilnavoz Nabijonova – 2nd-year student of the Faculty of Translation
The trip will take place in India from November 13 to 27, 2025. During the meeting, the rector gave recommendations to the students regarding discipline and cultural adherence during their studies abroad, as well as on how to gain academic and cultural experiences.