O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti xalqaro universitetlar bilan hamkorlikni amalga oshirishda davom etmoqda.
27-noyabr kuni O‘zDJTU da Toshkent shahridagi Webster universiteti bilan hamkorlik doirasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda Webster  universiteti vakillari T.Hicks, O.Imomov, Sh.Xamidova, S.Kuzimurodov, F.Abdullayeva, A.Yusupova hamda O‘zDJTU xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.Nasirov, Ilmiy ishlar bo‘yicha O.Yusupov ishtirok etdi.
Ikki tomonlama uchrashuv va kelishuvlardan so‘ng  Webster universiteti vakillarining O‘zDJTU talabalari bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuv avvalida O‘zDJTU Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.Nasirov 2018-yilda Webster universitetining filiali dastlab O‘zbekiston davlat Jahon tillari universitetida tashkil qilinganini e’tirof etdi, so‘ngra mehmonlar tomonidan Webster universitetining yo‘nalishlari haqida taqdimot qilindi va bu universitetga qanday hujjat topshirish haqida ma’lumotlar berildi.
Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Uchrashuv so‘ngida  Ilmiy ishlar bo‘yicha prorektor O.Yusupov talabalar o‘z kelajaklarini  to‘g‘ri tanlashlari  uchun tavsiyalar berildi.

УзГУМЯ продолжает осуществлять сотрудничество с международными университетами
Узбекский государственный университет мировых языков продолжает осуществлять сотрудничество с международными университетами.
27 ноября в УзГУМЯ состоялась встреча в рамках сотрудничества с университетом Вебстера в Ташкенте. В нем приняли участие представители университета Вебстера Т.Хикс, О.Имамов, Ш.Хамидова, С.Кузимуродов, Ф.Абдуллаева, А.Юсуповой и проректора по международному сотрудничеству УзГУМЯ А.Насыров, по научной работе О.Юсупов участвовали.
После двусторонних встреч и соглашений была организована встреча представителей университета Вебстера со студентами УзГУМЯ.
В начале встречи проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ А.Насыров признался, что в 2018 году филиал университета Вебстера сначала был создан в Узбекском государственном университете мировых языков, а затем гостям была представлена информация о направлениях университета Вебстера и о том, как подать заявку в этот университет.
Студенты получили ответы на интересующие их вопросы. По окончании встречи проректор по научной работе О.Юсупова были даны рекомендации, чтобы студенты могли правильно выбрать свое будущее.