O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti xalqaro universitetlar bilan hamkorlikni amalga oshirishda davom etmoqda.
27-noyabr kuni O‘zDJTU da Toshkent shahridagi Webster universiteti bilan hamkorlik doirasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda Webster  universiteti vakillari T.Hicks, O.Imomov, Sh.Xamidova, S.Kuzimurodov, F.Abdullayeva, A.Yusupova hamda O‘zDJTU xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.Nasirov, Ilmiy ishlar bo‘yicha O.Yusupov ishtirok etdi.
Ikki tomonlama uchrashuv va kelishuvlardan so‘ng  Webster universiteti vakillarining O‘zDJTU talabalari bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuv avvalida O‘zDJTU Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.Nasirov 2018-yilda Webster universitetining filiali dastlab O‘zbekiston davlat Jahon tillari universitetida tashkil qilinganini e’tirof etdi, so‘ngra mehmonlar tomonidan Webster universitetining yo‘nalishlari haqida taqdimot qilindi va bu universitetga qanday hujjat topshirish haqida ma’lumotlar berildi.
Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Uchrashuv so‘ngida  Ilmiy ishlar bo‘yicha prorektor O.Yusupov talabalar o‘z kelajaklarini  to‘g‘ri tanlashlari  uchun tavsiyalar berildi.

UzSWLU continues to cooperate with international universities
Uzbekistan State World Languages Univeresity continues to cooperate with international universities.
On November 27, a meeting was held at UzSWLU as part of a partnership with Webster University in Tashkent. It includes representatives from Webster University T.Hicks, O.Imamov, Sh.Khamidova, S.Kuzimurodov, F.Abdullayeva, A.Yusupova as well as vice-rector for international cooperation of UzSWLU A.Nasirov, vice-rector for scientific affairs O.Yusupov took part.
After bilateral meetings and agreements, a meeting of representatives of Webster University with students of UzSWLU was organized.
At the beginning of the meeting, UzSWLU vice-rector for international cooperation A.Nasirov acknowledged in 2018 that a branch of Webster University was originally established at the Uzbekistan State World Languages Univeresity, and then a presentation was made by guests about the directions of Webster University and information was given on how to document this university.
Students received answers to questions of interest. At the end of the meeting, the vice-rector for scientific affairs O.Yusupov made recommendations so that students could choose their future correctly.