O‘zDJTUda “Lotin tili va tibbiy terminologiya” yo‘nalishi bo‘yicha malaka oshirish kurslari bitiruvchilariga diplom va sertifikatlar topshirildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Toshkent davlat tibbiyot universiteti professor-o‘qituvchilari ishtirokida “Lotin tili va tibbiy terminologiya” yo‘nalishi bo‘yicha malaka oshirish kurslarini muvaffaqiyatli tamomlagan tinglovchilarga diplom va sertifikatlar topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur kurslar O‘zDJTU huzuridagi Pedagogik va psixologik tashxis ilmiy-tadqiqot markazi tomonidan PhD, dotsent Isroilova Maqsuda Negmatullayevna rahbarligida tashkil etildi. O‘quv jarayonida tinglovchilar lotin tili va tibbiy terminologiya bo‘yicha nazariy bilimlarini mustahkamlab, amaliy ko‘nikmalarini yanada rivojlantirdilar.
Tantanali marosimda bitiruvchilarga diplom va sertifikatlar O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti hamda Toshkent davlat tibbiyot universiteti rektorlari nomidan topshirildi. Tadbir davomida kurs tashkilotchilari va professor-o‘qituvchilarning samarali faoliyati, tinglovchilarning bilim olish yo‘lidagi intilishi hamda erishgan natijalari alohida e’tirof etildi.
Samimiy va ko‘tarinki ruhda o‘tgan marosim ishtirokchilarda yorqin taassurotlar qoldirdi hamda ularning kelgusidagi ilmiy-pedagogik faoliyatiga yangi motivatsiya bag‘ishladi.

В УзГУМЯ состоялось вручение дипломов и сертификатов выпускникам курсов повышения квалификации по направлению «Латинский язык и медицинская терминология»
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония вручения дипломов и сертификатов слушателям, успешно завершившим курсы повышения квалификации по направлению «Латинский язык и медицинская терминология» с участием профессорско-преподавательского состава Ташкентского государственного медицинского университета.
Данные курсы были организованы Научно-исследовательским центром педагогической и психологической диагностики при УзГУМЯ под руководством PhD, доцента Исроиловой Максуды Негматуллаевны. В ходе обучения слушатели укрепили теоретические знания по латинскому языку и медицинской терминологии, а также развили практические навыки.
В рамках торжественной церемонии выпускникам были вручены дипломы и сертификаты от имени ректоров Узбекского государственного университета мировых языков и Ташкентского государственного медицинского университета. В ходе мероприятия была особо отмечена эффективная работа организаторов курсов, стремление слушателей к обучению, а также достигнутые ими результаты.
Тёплая и торжественная атмосфера мероприятия оставила у участников яркие впечатления и придала дополнительную мотивацию для их дальнейшей научно-педагогической деятельности.