O‘zDJTUda “Migratsiya va xorijiy tillarni o‘qitish markazi” ochildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Migratsiya va xorijiy tillarni o‘qitish markazi” ochilishiga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi. Mazkur markaz xorijga ishlash uchun ketishni rejalashtirayotgan fuqarolarni xorijiy tillarga o‘qitish, ularni zarur bilim va ko‘nikmalar bilan ta’minlash maqsadida tashkil etildi.
Markazda fuqarolar uchun xorijiy tillar bo‘yicha darslar bepul tashkil etiladi. Bu esa yurtdoshlarimizning til bilimini oshirish, ularni xorijdagi mehnat muhiti va talablariga tayyorlashda muhim imkoniyat yaratadi.
Tadbir davomida universitet rektori Ilhomjon To‘xtasinov so‘zga chiqib, markazning asosiy maqsadi va vazifalari haqida to‘xtaldi. U o‘z nutqida mehnat migratsiyasiga ketayotgan fuqarolarni til bilimi va zarur amaliy ko‘nikmalar bilan ta’minlash bugungi kunning dolzarb masalalaridan biri ekanini ta’kidladi. Shuningdek, ushbu markaz fuqarolarni xalqaro mehnat bozori talablariga mos ravishda tayyorlashda muhim o‘rin tutishini qayd etdi.
Tadbir davomida ishtirokchilar markazda tashkil etilgan o‘quv jarayonlari, til kurslari hamda fuqarolar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar. Mazkur markaz yurtdoshlarimizning xorijiy tillarni o‘rganishi va xorijda samarali mehnat faoliyatini olib borishi uchun muhim imkoniyatlardan biri bo‘lishi ta’kidlandi.

В УзГУМЯ открыт «Центр обучения миграции и иностранным языкам»
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялось мероприятие, посвящённое открытию «Центра обучения миграции и иностранным языкам». Данный центр создан с целью обучения иностранным языкам граждан, планирующих выезд за рубеж на работу, а также обеспечения их необходимыми знаниями и навыками.
В центре для граждан организованы бесплатные занятия по иностранным языкам. Это создаёт важные возможности для повышения уровня владения языками и подготовки соотечественников к условиям и требованиям труда за рубежом.
В ходе мероприятия ректор университета Илхомджон Тухтасинов выступил с речью, в которой остановился на целях и задачах центра. Он подчеркнул, что обеспечение граждан, выезжающих на трудовую миграцию, языковыми знаниями и необходимыми практическими навыками является одной из актуальных задач современности. Также было отмечено, что данный центр сыграет важную роль в подготовке граждан в соответствии с требованиями международного рынка труда.
В рамках мероприятия участники ознакомились с учебным процессом, языковыми курсами и условиями, созданными для граждан в центре. Было подчеркнуто, что данный центр станет одной из важных возможностей для изучения иностранных языков и эффективной трудовой деятельности за рубежом.