O‘zDJTUda navbatdagi dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi
6-may kuni Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyani himoya qilishga bag‘ishlangan ilmiy kengash majlisi bo‘lib o‘tdi. Majlis an’anaviy (offline) va masofaviy (ZOOM platformasi orqali) shakllarda tashkil etildi.
Majlisda Djalalova Sayyora Mirxaydarovna tomonidan 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (rus tili) ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “O‘zbekistondagi nolingvistik oliy o‘quv yurtlari talabalarida rus tili bo‘yicha lingvistik kompetentsiyani takomillashtirishning tayanch texnologiyasi” mavzusidagi dissertatsiyasi muhokama qilindi.
Ilmiy kengash a’zolari tomonidan dissertatsiya mavzusining ilmiy-nazariy asoslari, tadqiqot metodlari va amaliy natijalari yuqori baholandi va  dissertatsiya muvaffaqiyatli himoya qilingan deb topildi.

В Узбекистанском государственном университете мировых языков состоялась очередная защита диссертации
6 мая состоялось заседание диссертационного совета, посвящённое защите диссертации на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам. Заседание было организовано в традиционном (офлайн) и дистанционном (через платформу ZOOM) форматах.
На заседании была обсуждена диссертационная работа Джалаловой Сайёры Мирхайдаровны на тему: «Базовая технология совершенствования лингвистической компетенции по русскому языку у студентов нелингвистических вузов Узбекистана» по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (русский язык).
Члены научного совета высоко оценили научно-теоретические основы темы, методы исследования и практические результаты, и диссертация была признана успешно защищённой.