OʻzDJTUda oʻquv-seminar tashkil etildi
Joriy yil 8-9-noyabr kunlari Toshkent shahrida boʻlib oʻtadigan “Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti aʼzo davlatlari rahbarlarining 16-uchrashuvi”da volontyor-tarjimon sifatida ishtirok etadigan OʻzDJTU va Oʻzbekiston milliy universiteti professor-oʻqituvchilari hamda talabalari uchun bugun
Tarjimon volontyorlar uchun tashkil etilgan oʻquv-seminarda  OʻzDJTU rektori  Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi va tadbirni ochib berdi.
Uchrashuvda Tashqi ishlar vazirligi boshqarma boshligʻi K. Gadoyev va Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi xodimi A. Mamadaliyev Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti doirasida amalga oshirilayotgan ishlar va davlat rahbarlari uchrashuvida volontyorlar ishtiroki borasida maʼlumot va tavsiyalar berdilar. Seminar yakunida ishtirokchilarning savollariga batafsil javoblar berildi.

A training seminar was organized at UzSWLU
Today, a training seminar was organized at UzSWLU  for professors and teachers  and the National University of Uzbekistan, who will participate as volunteer translators in the "16th meeting of the leaders of the member states of the Economic Cooperation Organization" to be held in Tashkent on November 8-9 this year.
The rector of UzSWLU Ilkhomjon Tukhtasinov participated in the training seminar organized for volunteer translators and opened the event.
At the meeting, the head of the department of the Ministry of Foreign Affairs, K. Gadoyev, and the employee of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, A. Mamadaliyev, gave information and recommendations regarding the work being carried out within the framework of the Economic Cooperation Organization and the participation of volunteers in the meeting of state leaders. At the end of the seminar, detailed answers to the questions of the participants were given.