OʻzDJTUda oʻquv-seminar tashkil etildi
Joriy yil 8-9-noyabr kunlari Toshkent shahrida boʻlib oʻtadigan “Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti aʼzo davlatlari rahbarlarining 16-uchrashuvi”da volontyor-tarjimon sifatida ishtirok etadigan OʻzDJTU va Oʻzbekiston milliy universiteti professor-oʻqituvchilari hamda talabalari uchun bugun
Tarjimon volontyorlar uchun tashkil etilgan oʻquv-seminarda  OʻzDJTU rektori  Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi va tadbirni ochib berdi.
Uchrashuvda Tashqi ishlar vazirligi boshqarma boshligʻi K. Gadoyev va Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi xodimi A. Mamadaliyev Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti doirasida amalga oshirilayotgan ishlar va davlat rahbarlari uchrashuvida volontyorlar ishtiroki borasida maʼlumot va tavsiyalar berdilar. Seminar yakunida ishtirokchilarning savollariga batafsil javoblar berildi.

В УзГУМЯ был организован обучающий семинар
На 16-й встрече глав государств-членов Организации экономического сотрудничества, которая пройдет в Ташкенте 8-9 ноября, в Узбекском государственном университете мировых языков был организован обучающий семинар для профессорско-преподавательского состава и студентов УзГУМЯ и Национального университета Узбекистана с участием волонтера-переводчика.
Ректор УзГУМЯ Ильхомджон Тухтасинов принял участие в обучающем семинаре, организованном для переводчиков-волонтеров, и открыл мероприятие. На встрече руководитель департамента МИД К.Гадоев и сотрудник Министерства высшего образования, науки и инноваций А.Мамадалиев предоставили информацию и рекомендации, касающиеся работы, проводимой в рамках Организации экономического сотрудничества и участие волонтеров во встрече глав государств.