O‘zDJTUda PhD dissertatsiyasi himoyasi o‘tkazildi
Bugun, 14-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya himoyasiga bag‘ishlangan Ilmiy kengash majlisi bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda Ilmiy kengash a’zolari, rasmiy opponentlar va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Majlisda Radjabova Muxtasar Davranbekovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (arab tili) ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Arab tilida talabalarning yozuv malakasini integrativ yondashuv asosida shakllantirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Himoya jarayonida dissertatsiya mavzusining dolzarbligi, ilmiy va amaliy ahamiyati, tadqiqot natijalari hamda ularning ta’lim jarayonidagi samaradorligi yuzasidan fikr va mulohazalar bildirildi.

В УзГУМЯ состоялась защита диссертации на соискание степени PhD
Сегодня, 14 августа, в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось заседание Научного совета, посвящённое защите диссертации, подготовленной для получения учёной степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам.
В заседании приняли участие ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов, члены Научного совета, официальные оппоненты и профессорско-преподавательский состав университета.
В рамках заседания состоялась защита диссертационной работы Раджабовой Мухтасар Давранбековны на тему «Формирование навыков письменной речи студентов на арабском языке на основе интегративного подхода», подготовленной по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (арабский язык).
В ходе защиты были высказаны мнения и предложения относительно актуальности темы диссертации, её научной и практической значимости, результатов исследования, а также эффективности их применения в образовательном процессе.