O‘zDJTUda PhD dissertatsiyasi himoyasi o‘tkazildi
Bugun, 14-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya himoyasiga bag‘ishlangan Ilmiy kengash majlisi bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda Ilmiy kengash a’zolari, rasmiy opponentlar va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Majlisda Radjabova Muxtasar Davranbekovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (arab tili) ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Arab tilida talabalarning yozuv malakasini integrativ yondashuv asosida shakllantirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Himoya jarayonida dissertatsiya mavzusining dolzarbligi, ilmiy va amaliy ahamiyati, tadqiqot natijalari hamda ularning ta’lim jarayonidagi samaradorligi yuzasidan fikr va mulohazalar bildirildi.

PhD Dissertation Defense Held at UzSWLU
Today, August 14, a meeting of the Academic Council was held at the Uzbekistan State University of World Languages, dedicated to the defense of a dissertation prepared for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences.
The meeting was attended by Ilkhomjon Tuxtasinov, Rector of the Uzbekistan State University of World Languages, members of the Academic Council, official opponents, and faculty members.
As part of the meeting, Radjabova Mukhtasar Davranbekovna defended her dissertation entitled “Developing Students’ Arabic Writing Skills Based on an Integrative Approach”, prepared in the specialty 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (Arabic Language).
During the defense, opinions and comments were expressed regarding the relevance of the dissertation topic, its scientific and practical significance, the research findings, and the effectiveness of their application in the educational process.