O‘zDJTUda “Registrator ofis” faoliyati takomillashmoqda
1-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xizmat ko‘rsatish (Front ofis) bo‘limi boshlig‘i A. Ahmedov Zakovat ko‘chasi 4-A uy (Literaturniy) binosi hamda Xalqaro jurnalistika fakultetida joylashgan “Registrator ofis” faoliyati bilan tanishdi.
Mazkur tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad — talabalarga xizmat ko‘rsatish tizimini yanada takomillashtirish, akademik jarayonlarni samarali tashkil etish hamda mavjud infratuzilma va innovatsion ishlanmalarning holatini o‘rganishdan iborat bo‘ldi.
Bugungi kunda “Registrator ofis” orqali talabalar uchun 100 dan ortiq turdagi ma’muriy va akademik xizmatlar yagona markazda taqdim etilmoqda. Bu esa universitetdagi ta’lim jarayonining shaffofligi va samaradorligini oshirishga xizmat qilmoqda.
Shuningdek, ushbu ofis talabalarning shaxsiy hujjatlarini arxivgacha saqlash, bitiruvchilarning diplomlarini rasmiylashtirish va topshirish, talabalar kontingenti bo‘yicha statistik ma’lumotlarni yuritish kabi muhim vazifalarni amalga oshiradi.

В УзГУМЯ совершенствуется деятельность «Офиса регистратора»
1 мая начальник отдела обслуживания (Фронт-офис) Узбекского государственного университета мировых языков А. Ахмедов ознакомился с деятельностью «Офиса регистратора», расположенного по адресу улица Заковат, дом 4-А (Литературный), а также в здании факультета международной журналистики.
Основной целью визита стало дальнейшее совершенствование системы обслуживания студентов, эффективная организация учебного процесса, а также изучение состояния существующей инфраструктуры и инновационных разработок.
На сегодняшний день через «Офис регистратора» студентам предоставляется более 100 видов административных и академических услуг в одном центре. Это способствует повышению прозрачности и эффективности образовательного процесса в университете.
Кроме того, офис выполняет важные задачи, такие как хранение личных документов студентов до архивирования, оформление и выдача дипломов выпускникам, а также ведение статистических данных по контингенту студентов.