O‘zDJTUda “Registrator ofis” faoliyati takomillashmoqda
1-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xizmat ko‘rsatish (Front ofis) bo‘limi boshlig‘i A. Ahmedov Zakovat ko‘chasi 4-A uy (Literaturniy) binosi hamda Xalqaro jurnalistika fakultetida joylashgan “Registrator ofis” faoliyati bilan tanishdi.
Mazkur tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad — talabalarga xizmat ko‘rsatish tizimini yanada takomillashtirish, akademik jarayonlarni samarali tashkil etish hamda mavjud infratuzilma va innovatsion ishlanmalarning holatini o‘rganishdan iborat bo‘ldi.
Bugungi kunda “Registrator ofis” orqali talabalar uchun 100 dan ortiq turdagi ma’muriy va akademik xizmatlar yagona markazda taqdim etilmoqda. Bu esa universitetdagi ta’lim jarayonining shaffofligi va samaradorligini oshirishga xizmat qilmoqda.
Shuningdek, ushbu ofis talabalarning shaxsiy hujjatlarini arxivgacha saqlash, bitiruvchilarning diplomlarini rasmiylashtirish va topshirish, talabalar kontingenti bo‘yicha statistik ma’lumotlarni yuritish kabi muhim vazifalarni amalga oshiradi.

The "Registrar's Office" Activities Are Being Improved at UzSWLU
On May 1, the Head of the Service Department (Front Office) of Uzbekistan State World Languages University, A. Akhmedov, visited the "Registrar’s Office" located at Zakovat Street, 4-A (Literaturniy), as well as the office in the Faculty of International Journalism.
The main purpose of the visit was to further improve the student service system, effectively organize academic processes, and study the current state of infrastructure and innovative developments.
Currently, the "Registrar's Office" offers more than 100 types of administrative and academic services to students in a single center. This contributes to enhancing transparency and efficiency in the university’s educational process.
Additionally, the office performs important functions such as storing students’ personal documents until archiving, issuing diplomas to graduates, and maintaining statistical data on the student body.