O‘zDJTUda “Rektor va yosh magistrantlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi
Uchrashuvda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Magistratura bo‘limi boshlig‘i N.Djusupov va  magistratura 1-2-bosqich talabalari ishtirok etdi.
Tadbir davomida rektor talabalarga universitetdagi ta’lim jarayoni, xalqaro hamkorlik dasturlari, ilmiy faoliyatni yo‘lga qo‘yish imkoniyatlari, shuningdek, talabalarning huquq va majburiyatlari haqida batafsil ma’lumot berdi. U yoshlarni bilimli, izlanuvchan, tashabbuskor va vatanparvar bo‘lishga chorladi.
Uchrashuvda prorektorlar hamda bo‘lim boshliqlari ishtirok etib, talabalarning o‘quv jarayoni, xalqaro ta'lim grantlari, amaliyot va boshqa dolzarb  masalalarga oid savollariga javob berdilar.
Mazkur uchrashuv ochiq muloqot tarzida o‘tib, talabalar uchun rahbariyat bilan bevosita fikr almashish hamda o‘z takliflarini bildirish imkoniyatini yaratdi.

В УзГУМЯ прошла встреча "Ректор и молодые магистранты"
В встрече приняли участие ректор УзГУМЯ Илхомжон Тухтасинов, начальник отдела магистратуры Н. Джусупов и студенты 1-2 курса магистратуры.
В ходе мероприятия ректор подробно рассказал студентам о процессе обучения в университете, программах международного сотрудничества, возможностях для научной деятельности, а также правах и обязанностях студентов. Он призвал молодежь быть образованными, целеустремленными, инициативными и патриотичными.
На встрече также присутствовали проректоры и начальники подразделений, которые ответили на вопросы студентов по учебному процессу, международным образовательным грантам, практике и другим актуальным вопросам.
Данная встреча прошла в формате открытого диалога, предоставив студентам возможность обменяться мнениями с руководством и предложить свои идеи.