O‘zDJTUda “Vazir kubogi” chim ustida xokkey musobaqasi yakunlandi
Murosasiz kechgan o‘yinlarda 1-o‘rinni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O‘zDJTU) talaba-qizlari jamoasi qo‘lga kiritib, “Vazir kubogi” sohibiga aylandi.
2-o‘rinni Andijon davlat chet tillar universiteti, 3-o‘rinni esa Buxoro davlat pedagogika instituti jamoasi egalladi.
Taqdirlash marosimi yakunida g‘olib jamoalar va sovrindorlarga rag‘batlar topshirildi: 1-o‘rin sohiblariga 50 million so‘m pul mukofoti hamda “Vazir kubogi”, 2-o‘rin uchun 40 million so‘m pul mukofoti va sertifikat, 3-o‘rin egalariga 30 million so‘m pul mukofoti hamda sertifikat berildi.
Sovrindorlarni mukofot puli va kubok bilan Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov, O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda Chim ustida xokkey federatsiyasi vitse-prezidenti Axmadulin Rinat Galimjanovich topshirdi.
Musobaqa yuqori saviyada o‘tkazilib, talaba-qizlar o‘rtasida sportga bo‘lgan qiziqish va raqobat muhitini yanada kuchaytirdi.

After the final matches, the official results of the competition were announced.
In intense matches, the women’s team of students from O‘zbekiston State University of World Languages (O‘zDJTU) claimed 1st place, becoming the winners of the “Minister’s Cup.”
2nd place went to Andijan State University of Foreign Languages, and 3rd place to Bukhara State Pedagogical Institute.
At the award ceremony, winners and prize-winners received cash prizes and awards:
• 1st place: 50 million soums and the “Minister’s Cup”
• 2nd place: 40 million soums and certificates
• 3rd place: 30 million soums and certificates
Awards were presented by Minister of Higher Education, Science and Innovation Qo‘ng‘irotboy Sharipov, O‘zDJTU Rector Ilxomjon Tuxtasinov, and Vice-President of the Field Hockey Federation Ahmadulin Rinat Galimjanovich.
The tournament was held at a high level, strengthening female students’ interest in sports and fostering a competitive spirit.