30- aprel kuni OʻzDJTUda “Xotin – qizlarning siyosiy-huquqiy bilimlarini oshirish, oilada zoʻravonlikning oldini olish” mavzusidagi tadbir tashkil etildi.
Oʻzbekiston Respublikasi ʼʼAdolat” SDP siyosiy Kengashi va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti hamkorlikda tashkil etilgan mazkur tadbirda Oʻzbekiston “Adolat” SDP siyosiy Kengash aʼzolari, deputatlar, olimalar, professor-oʻqituvchilar va talaba-yoshlar OAV xodimlari ishtirok etdi.
Unda OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi va tadbirni ochib berdi. Oʻzbekiston “Adolat” SDP siyosiy Kengash raisi Robaxon Maxmudova tomonidan ishtirokchilarga Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining audio kitobi yaratilgani va uning yaratilishi haqida maʼlumot berib oʻtdi. Shuningdek, Adolat SDP Siyosiy Kengashi raisi oʻrinbosari, Xamzayevich “Adolat” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri Islom Xamroyev “Oilada zoʻravonlikning oldini olish”, Jamoat xavfsizligi departamenti huquqbuzarliklar profilaktika xizmati xodimi, podpolkovnik Qunduz Jurayeva “Xotin-qizlarning oila va jamiyatdagi roli”, Italyan tili tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri, “Zulfiya” nomidagi davlat mukofoti sovrindori Bahora Ergashova “Oʻzbekistonda qishloq xotin-qizlarining jamiyatdagi faol ishtirokini taʼminlashga yoʻnaltirilgan “Nozik xilqat” loyihasi haqida maʼruzalar qilishdi.
Universitet xotin qizlar maslahat kengashining tashabbusi bilan tashkil etilgan tadbir savol-javoblar va fikr-mulohazalarga boy tarzda yakunlandi.

30 апреля УзГУМЯ организовал мероприятие на тему «Повышение политико-правовых знаний женщин и девушек, предотвращение домашнего насилия».
Члены политсовета СДП «Адолат» Республики Узбекистан «Адолат» совместно с Государственным университетом мировых языков Узбекистана, члены политсовета СДП «Адолат» Республики Узбекистан, В мероприятии приняли участие ученые, профессора и преподаватели, студенты и работники молодежных СМИ.
В нем принял участие и открыл мероприятие ректор УзДЖТУ Ильхомджон Тухтасинов. Робахон Махмудова, председатель Политического совета СДП «Адолат» Узбекистана, проинформировала участников о создании аудиокниги Конституции Республики Узбекистан и ее создании. Также заместитель председателя Политсовета СДП «Адолат» Хамзаевич, главный редактор общественно-политической газеты «Адолат» Ислам Хамроев, «Профилактика насилия в семье», сотрудник службы профилактики преступности Департамента Общественная безопасность, подполковник Кундуз Джураева, «Роль женщины в семье и обществе», итальянка Бахара Эргашова, заведующая кафедрой теории и практики языкового перевода, лауреат Государственной премии имени Зульфии, прочитала лекции о проекте «Нозик» хилкат», направленный на обеспечение активного участия сельских женщин в жизни общества Узбекистана.
Мероприятие, организованное по инициативе Женского консультативного совета университета, завершилось насыщенной сессией вопросов и ответов.