OʻzDJTUga respublika oliy ta’lim muassasalari axborot xizmati xodimlari tashrif buyurdi
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti matbuot xizmati faoliyati Respublika miqyosida eng yaxshi yoʻlga qoʻyilgan media boʻlimi maqomiga sazovor boʻldi.
Shu munosabat bilan, 5-iyun kuni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan oliy ta’lim muassasalari axborot xizmatlari xodimlarining malakasini oshirishga qaratilgan dastur doirasida respublikamizdagi oliy oʻquv yurtlari matbuot xizmati vakillari OʻzDJTUda yoʻlga qoʻyilgan axborot xizmati faoliyatini oʻrganish maqsadida universitetga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida matbuot kotibi Otabek Ibragimov mehmonlarga universitet matbuot xizmati ofisi, unda xodimlarga yaratilgan sharoitlar, media uchun maxsus barpo etilgan video-audio studiyalarni koʻrsatib, shuningdek, xodimlarning ish faoliyati bilan ham tanishtirdi.
Universitet infratuzilmasi boʻylab tashkil etilgan turdan soʻng OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov OTMlar axborot xizmati xodimlari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida rektor bugungi kunda matbuot xizmatlariga boʻlgan e’tibor haqida alohida toʻxtalib, ularning ahamiyatini kuchaytirish va zamonaviy kommunikatsiya vositalaridan foydalanishni kengaytirish lozimligi, axborot siyosatini samarali yuritishda ularning o‘rni tobora ortib borayotganini alohida ta’kidladi.

The Press Service of the Uzbekistan State World Languages University has been recognized as one of the leading media departments at the national level.
On June 5, as part of a professional development program organized by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, press officers from higher education institutions across the country visited UzSWLU to study the operations of its press service.
During the visit, Press Secretary Otabek Ibragimov gave the guests a tour of the university’s press office, demonstrated the working conditions created for staff, and showcased the specially equipped video and audio studios. He also introduced the guests to the daily work processes of the department.
Following the campus tour, UzSWLU Rector Ilhomjon Tuxtasinov held a meeting with the visiting press officers.
During the meeting, the Rector emphasized the growing importance of press services, the need to strengthen their role, expand the use of modern communication tools, and enhance the effectiveness of information policy implementation.