Prezident Murojaatnomasi mazmuni fakultetlarda tushuntirilmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga yo‘llagan Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalarni professor-o‘qituvchilar o‘rtasida tizimli tushuntirish ishlari olib borilmoqda.
Xususan, Ingliz tili 3- fakultetida dekan I. T. Xaydarov  boshchiligida Prezident Murojaatnomasiga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi. Unda Murojaatnomada aks etgan iqtisodiy o‘sish, ijtimoiy barqarorlik, ta’lim va ilm-fan, raqamlashtirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, ekologik muvozanat hamda inson kapitalini rivojlantirishga oid ustuvor yo‘nalishlar atroflicha tahlil qilindi.
Seminar davomidai Professor-o‘qituvchilar Murojaatnomada ko‘rsatilgan maqsad va vazifalarni ta’lim jarayoniga integratsiya qilish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirdilar.

В Узбекском государственном университете мировых языков проводится системная разъяснительная работа среди профессорско-преподавательского состава по приоритетным задачам, обозначенным в Послании Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису.
В частности, на факультете английского языка №3 под руководством декана И. Т. Хайдарова состоялся семинар, посвящённый Президентскому посланию. В ходе семинара были всесторонне проанализированы приоритетные направления, отражённые в Послании, включая экономический рост, социальную стабильность, образование и науку, цифровизацию, поддержку предпринимательства, экологическое равновесие и развитие человеческого капитала.
В ходе семинара профессорско-преподавательский состав высказал мнения и предложения по интеграции целей и задач, обозначенных в Послании, в образовательный процесс.