Prezident Murojaatnomasi mazmuni fakultetlarda tushuntirilmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga yo‘llagan Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalarni professor-o‘qituvchilar o‘rtasida tizimli tushuntirish ishlari olib borilmoqda.
Xususan, Ingliz tili 3- fakultetida dekan I. T. Xaydarov  boshchiligida Prezident Murojaatnomasiga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi. Unda Murojaatnomada aks etgan iqtisodiy o‘sish, ijtimoiy barqarorlik, ta’lim va ilm-fan, raqamlashtirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, ekologik muvozanat hamda inson kapitalini rivojlantirishga oid ustuvor yo‘nalishlar atroflicha tahlil qilindi.
Seminar davomidai Professor-o‘qituvchilar Murojaatnomada ko‘rsatilgan maqsad va vazifalarni ta’lim jarayoniga integratsiya qilish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirdilar.

At Uzbekistan State World Languages University, systematic explanatory work is being carried out among faculty members to clarify the priority tasks outlined in the Address of the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, to the Oliy Majlis.
In particular, a seminar dedicated to the Presidential Address was held at the Third Faculty of English under the leadership of Dean I. T. Khaydarov. During the seminar, priority areas highlighted in the Address—including economic growth, social stability, education and science, digitalization, support for entrepreneurship, environmental sustainability, and human capital development—were thoroughly analyzed.
During the seminar, faculty members shared their views on integrating the goals and objectives outlined in the Address into the educational process.