“Qalqon” jamoasi a’zolari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2026-yil 19-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida universitetning “Qalqon” jamoalari bilan Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor Valijon Sa’diyev boshchiligida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zDJTU profilaktika katta inspektori, mayor Sherboyev Sanjar Tillaqobilovich hamda xotin-qizlar masalalari bo‘yicha inspektor Madina Nurmuxamedova Xasanovna ishtirok etdi.
Tadbir davomida “Qalqon” jamoasi a’zolari bilan huquqbuzarliklarning oldini olish, talaba-yoshlar o‘rtasida intizomni mustahkamlash, xavfsizlik qoidalariga rioya etish hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlarni yanada kuchaytirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, uchrashuvda talabalar o‘rtasida sog‘lom muhitni shakllantirish, ijtimoiy-huquqiy muammolarning oldini olish va “Qalqon” jamoalarining faoliyatini yanada takomillashtirish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar tomonidan ko‘tarilgan masalalar yuzasidan aniq vazifalar belgilab olindi.

Встреча с членами команды «Qalqon»
19 января 2026 года в Университете мировых языков прошла встреча с командами «Qalqon» под руководством проректора по вопросам молодежи и духовно-воспитательной работы Валиджона Садиева.
Во встрече приняли участие старший инспектор профилактики, майор Санжар Тиллакобилович Шербоев, а также инспектор по вопросам женщин Мадина Нурмухамедова Хасанова.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы предотвращения правонарушений, укрепления дисциплины среди студентов, соблюдения правил безопасности и усиления духовно-воспитательной работы.
Кроме того, на встрече были даны рекомендации по формированию здоровой среды среди студентов, предотвращению социальных и правовых проблем, а также по совершенствованию деятельности команд «Qalqon».