“Qalqon” jamoasi a’zolari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2026-yil 19-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida universitetning “Qalqon” jamoalari bilan Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor Valijon Sa’diyev boshchiligida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zDJTU profilaktika katta inspektori, mayor Sherboyev Sanjar Tillaqobilovich hamda xotin-qizlar masalalari bo‘yicha inspektor Madina Nurmuxamedova Xasanovna ishtirok etdi.
Tadbir davomida “Qalqon” jamoasi a’zolari bilan huquqbuzarliklarning oldini olish, talaba-yoshlar o‘rtasida intizomni mustahkamlash, xavfsizlik qoidalariga rioya etish hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlarni yanada kuchaytirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, uchrashuvda talabalar o‘rtasida sog‘lom muhitni shakllantirish, ijtimoiy-huquqiy muammolarning oldini olish va “Qalqon” jamoalarining faoliyatini yanada takomillashtirish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar tomonidan ko‘tarilgan masalalar yuzasidan aniq vazifalar belgilab olindi.

Meeting with Members of the “Qalqon” Team
On January 19, 2026, a meeting with the university’s “Qalqon” teams was held at the State University of World Languages under the leadership of Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, Valijon Sadiev.
The meeting was attended by the university’s senior prevention inspector, Major Sanjar Tillakobilovich Sherboyev, and the inspector on women’s issues, Madina Nurmuxamedova Xasanovna.
During the event, issues such as preventing offenses, strengthening discipline among students, observing safety rules, and enhancing spiritual-educational work were discussed.
Additionally, recommendations were given on creating a healthy environment among students, preventing social and legal issues, and improving the activities of the “Qalqon” teams.