“Rektor kubogi” doirasida sport musobaqalari o‘tkazildi
Yoshlar kuni munosabati bilan “Rektor kubogi” doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talaba-qizlari o‘rtasida sportning futbol va stol tennisi turlari bo‘yicha musobaqalar tashkil etildi. Ushbu bellashuvlarda talaba-qizlar faol ishtirok etib, o‘zlarining sport mahorati, jamoaviylik va g‘alabaga bo‘lgan intilishlarini namoyon etdilar.
Musobaqalar yakunida g‘olib va sovrindorlarni taqdirlash marosimi o‘tkazildi. Unda yuqori natijalarga erishgan ishtirokchilar universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov tomonidan tantanali ravishda taqdirlandi. Tadbirda, shuningdek, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev, Jismoniy madaniyat va sport kafedrasi mudiri Elbek Ochilov hamda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Doniyor Xamdamov ishtirok etdi.
Sport bellashuvlari talaba-qizlarning jismoniy faolligini oshirish, ularni sog‘lom turmush tarziga keng jalb etish hamda sport orqali jamoaviylik va do‘stona raqobat muhitini mustahkamlashga qaratilgan mazmunli tadbir sifatida tashkil etildi.

Sports Competitions Were Held Within the Framework of the “Rector’s Cup”
On the occasion of Youth Day, football and table tennis competitions were organized among female students of Uzbekistan State World Languages University within the framework of the “Rector’s Cup.” The participants took an active part in these contests, demonstrating their sporting skills, teamwork, and determination to win.
At the end of the competitions, an award ceremony was held for the winners and prize recipients. Participants who achieved high results were solemnly awarded by the Rector of the university, Ilkhomjon Tukhtasinov. The event was also attended by Valijon Sadiyev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work; Elbek Ochilov, Head of the Department of Physical Culture and Sports; and Doniyor Khamdamov, Head of the Department for Youth Affairs, Spirituality, and Enlightenment.
The sports competitions were organized as a meaningful event aimed at increasing the physical activity of female students, encouraging them to lead a healthy lifestyle, and strengthening the spirit of teamwork and friendly competition through sports.