18-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Zakovat ko‘chasi 4-uy manzilida joylashgan Ma’naviyat va ma’rifat markazi binosida 5-sonli talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan "Rektor va yoshlar uchrashuvi" bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitet rektori, universitet rahbariyati vakillari, yotoqxona xodimlari, talabalar ishtirok etdi.
Tadbirni universitet rektori I.Tuxtasinov ochib berdi va talabalarga universitet faoliyati, o‘quv dasturlari, yaratilgan qulayliklar, imkoniyatlar to‘g‘risida ma’lumotlar berdi. Talabalarni hozirgi kunda dolzarb bo‘layotgan kiber jinoyatlar, giyohvand moddalar,diniy ekstremizm va turli xil oqimlarga aralashib qolmaslik uchun ogohlikka chaqirdi.
Ochiq muloqot asosida tashkil etilgan uchrashuvda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarini, talab va takliflarini berib, munosib tarzda javob oldilar.
Talabalarning muammolari o‘rganilib, yechimi borasida mas’ullarga topshiriqlar berildi.
Uchrashuv davomida iqtidorli talabalar tomonidan qo‘shiqlar ijro etildi. Talabalar turar joyida eng namunali talaba, toza va ozoda xona, nominatsiyasi bo‘yicha bir guruh talabalar taqdirlandi.

On November 18, in the building of the Center for spirituality and enlightenment, located at the address of Zakovat Street 4 of the Uzbek State World Languages University, a "meeting of Rector and youth" was held with students living in the student residence No. 5.
The meeting was attended by the rector of the university, representatives of the university leadership, dormitory staff, students.
The event was organized by the rector of the university I.Tukhtasinov opened up and provided students with information about university activities, curricula, facilities created, opportunities. He called on students to be alert to avoid getting involved in cybercrime, drugs,religious extremism and various currents that are now becoming relevant.
At the meeting, organized on the basis of open dialogue, students received answers in a worthy way, giving questions, requests and suggestions of interest to them.
Students ' problems were studied and assignments were given to those responsible for the solution.
During the meeting, songs were performed by talented students. The most exemplary student in the student residence, clean and tidy room, was awarded a group of students in the nomination.