17-dekabr kuni Roman-german filologiyasi fakulteti talabalari hamda EUROGATE LLC kompaniyasi vakillari — Sanjar Mustafakulov va Furqat G‘afurov ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet Xalqaro bo‘limi xodimi V. Amanov, Roman-german filologiyasi fakulteti Nemis tili nazariy va amaliy fanlar kafedralari mudirlari Yu. Ismailov va I. Ziyadullayev, shuningdek, kafedraning professor-o‘qituvchilari va talabalar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida kompaniya vakillari tomonidan talabalarga Work & Travel dasturi doirasida Germaniyada yozgi va qishki ta’til davrida rasmiy mehnat faoliyati bilan shug‘ullanish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida Ferienjob dasturi, Niderlandiya, Bolgariya, Finlyandiya, Daniya, Fransiya hamda Buyuk Britaniya oliy ta’lim muassasalarida grant va stipendiyalar asosida ta’lim olish imkoniyatlari yuzasidan ham atroflicha tushuntirishlar berildi.

Students of the Faculty of Romano-Germanic Philology Informed about International Programs
On December 17, a meeting was held with students of the Faculty of Romano-Germanic Philology with the participation of representatives of EUROGATE LLC — Sanjar Mustafakulov and Furqat G‘afurov.
The meeting was also attended by V. Amanov, a staff member of the University’s International Department; Yu. Ismailov and I. Ziyadullayev, Heads of the Departments of German Language Theory and Practice of the Faculty of Romano-Germanic Philology; as well as faculty members and students.
During the event, company representatives provided detailed information about opportunities for official employment in Germany during summer and winter holidays within the Work & Travel program.
In addition, comprehensive explanations were given regarding the Ferienjob program, as well as opportunities to study on the basis of grants and scholarships at higher education institutions in the Netherlands, Bulgaria, Finland, Denmark, France, and the United Kingdom.