17-dekabr kuni Roman-german filologiyasi fakulteti talabalari hamda EUROGATE LLC kompaniyasi vakillari — Sanjar Mustafakulov va Furqat G‘afurov ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet Xalqaro bo‘limi xodimi V. Amanov, Roman-german filologiyasi fakulteti Nemis tili nazariy va amaliy fanlar kafedralari mudirlari Yu. Ismailov va I. Ziyadullayev, shuningdek, kafedraning professor-o‘qituvchilari va talabalar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida kompaniya vakillari tomonidan talabalarga Work & Travel dasturi doirasida Germaniyada yozgi va qishki ta’til davrida rasmiy mehnat faoliyati bilan shug‘ullanish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida Ferienjob dasturi, Niderlandiya, Bolgariya, Finlyandiya, Daniya, Fransiya hamda Buyuk Britaniya oliy ta’lim muassasalarida grant va stipendiyalar asosida ta’lim olish imkoniyatlari yuzasidan ham atroflicha tushuntirishlar berildi.

Студентам факультета романо-германской филологии представили информацию о международных программах
17 декабря состоялась встреча со студентами факультета романо-германской филологии с участием представителей компании EUROGATE LLC — Санджара Мустафакулова и Фурката Гафурова.
Во встрече также приняли участие сотрудник Международного отдела университета В. Аманов, заведующие кафедрами теории и практики немецкого языка факультета романо-германской филологии Ю. Исмаилов и И. Зиядуллаев, а также профессорско-преподавательский состав и студенты факультета.
В ходе мероприятия представители компании подробно рассказали студентам о возможностях официального трудоустройства в Германии в период летних и зимних каникул в рамках программы Work & Travel.
Кроме того, были даны разъяснения о программе Ferienjob, а также о возможностях обучения на основе грантов и стипендий в высших учебных заведениях Нидерландов, Болгарии, Финляндии, Дании, Франции и Великобритании.