3-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Roman-german filologiyasi fakultetida 1-kurs talabalarini kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitetning xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori A. Nasirov ochib berdi. Shuningdek, fakultet dekani Xakimov Xamidulla Inamovich so‘zga chiqib, yangi o‘quv yilida talabalarga omad tiladi hamda fakultetda yaratilgan sharoitlar va istiqboldagi ilmiy loyihalar haqida ma’lumot berdi.
Tadbirda fakultet professor-o‘qituvchilari, yosh talabalarning ota-onalari ham ishtirok etdi. Yangi o‘quv yilini boshlayotgan yoshlarga samimiy tilaklar bildirildi.
Tadbir so‘ngida eng yuqori ball bilan talaba bo‘lgan yoshlar sertifikat bilan taqdirlandi, ularning ota-onalariga esa universitet rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar topshirildi.

В факультете романо-германской филологии Узбекского государственного университета мировых языков состоялась церемония встречи первокурсников.
3 сентября в факультете романо-германской филологии Узбекского государственного университета мировых языков прошла торжественная церемония приема студентов первого курса.
Мероприятие открыл проректор по международному сотрудничеству А. Насиров. Декан факультета Хакимов Хамидулла Инамович выступил с речью, пожелав студентам успехов в новом учебном году, а также рассказал о созданных условиях и предстоящих научных проектах факультета.
В мероприятии приняли участие профессорско-преподавательский состав факультета и родители молодых студентов. Первокурсникам были выражены искренние пожелания в начале их учебного пути.
В завершение мероприятия студенты, поступившие с наивысшими баллами, были награждены сертификатами, а их родители получили благодарственные письма от руководства университета.