Roman-german filologiyasi fakultetining yillik hisobot taqdimoti bo‘lib o‘tdi
2025-yil 30-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Roman-german filologiyasi fakulteti tomonidan 2024–2025 o‘quv yili yakuniga bag‘ishlangan yillik hisobot taqdimoti o‘tkazildi.
• o‘quv va o‘quv-uslubiy ishlar;
• ilmiy tadqiqotlar va chop etilgan maqolalar;
• xalqaro hamkorlik doirasidagi tashriflar, loyihalar va almashinuv dasturlari;
• ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar;
• o‘tgan o‘quv yilidagi mavjud muammolar va ularni bartaraf etish bo‘yicha takliflar;
• 2025–2026 o‘quv yiliga mo‘ljallangan strategik yo‘nalishlar va rivojlanish rejasi.
Mazkur hisobot universitet prorektorlari — yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha V.A. Sadiyev, o‘quv ishlari bo‘yicha M.Ch. Chutpulatov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha O.Ya. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha A.A. Nasirov va moliyaviy-iqtisodiy ishlar bo‘yicha M.S. Xamrayev ishtirokida tinglandi.
Fakultetlar kesimidagi bunday taqdimotlar universitet ichki faoliyatining shaffofligini ta’minlash, muammolarni aniqlash va sifatli ta’lim hamda ilmiy rivojlanish sari qo‘yilayotgan amaliy qadamlardir.

Состоялась годовая отчетная презентация факультета романско-германской филологии
30 июня 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась годовая отчетная презентация факультета романско-германской филологии, посвящённая завершению 2024–2025 учебного года.
В рамках презентации была проведена аналитика деятельности факультета по следующим направлениям:
• выявленные проблемы прошедшего учебного года и предложения по их устранению;
Отчет был заслушан проректорами университета: по вопросам молодежи и духовно-просветительской работы — В.А. Садиевым, по учебной работе — М.Ч. Чутпулатовым, по научной деятельности и инновациям — О.Я. Юсуповым, по международному сотрудничеству — А.А. Насировым и по финансово-экономическим вопросам — М.С. Хамраевым.
В ходе мероприятия всесторонне был проанализирован годовой вклад факультета в развитие университета, что было особо отмечено. На основе предложений и рекомендаций руководства университета были определены меры, подлежащие реализации в следующем учебном году.
Такие презентации в разрезе факультетов служат обеспечению прозрачности внутренней деятельности университета, выявлению проблем и практическим шагам к качественному образованию и научному развитию.