Rossiya media maktabi tomonidan tashkil qilingan "Интер Новости" loyihasi doirasidagi Moskva shahrida o'tgan amaliyotda O'zDJTU Ingliz tili va adabiyoti 3-fakulteti 4-bosqich talabasi Alisherova Dilshoda ishtirok etdi.
Treningga O'zbekiston bo'ylab 5ta jurnalist va bloggerlar saralanib, ularga televideniye va radio faoliyati ko'rsatildi. Soʻng rus tilida chet ellik jurnalistlar va u yerda faoliyat yuritadigan xodimlar tomonidan seminarlar tashkil qilindi.
Bu loyihaga qatnashish bepul va Rossiyada amaliyot o'tash tashkilotchilar tomonidan 100% qoplab berilgan. Loyiha davomida "Мир24," "BusinessFM," "Russian Radio," "RuTV" va boshqa ommaviy axborot vositlarida amaliyot o'tab, o'zlariga qiziq bo'lgan savollarga javob olishdi. Bundan tashqari, gid hamrohligida Moskva bo'ylab sayohat tashkillashtirildi.
Loyihaga faqatgina o'zbekistonliklar emas, balki Belarus, Qozog'iston, Tojikiston, Qirg'iziston, Maldova va Ozarbayjondan ishtirokchilar ham jalb qilingan.
Amaliyot davomida Dilshoda media sohasidagi zarur bilim-ko'nikmalarni o'zlashtirib, ularni amaliyotda tatbiq etish usullarini o'rgandi.

В рамках проекта "Интер новости", организованного Российской медиа школой, на стажировке в Москве принимала участие студентка 4 курса факультета английского языка и литературы 3-го курса УзГУМЯ Дилшода Алишерова.
На тренинг были отобраны 5 журналистов и блогеров со всего Узбекистана, которым была продемонстрирована работа на телевидении и радио. Затем были организованы семинары на русском языке для иностранных журналистов и сотрудников, работающих там.
Участие в этом проекте бесплатное, а стажировки в России покрываются организаторами на 100%. Во время проекта они прошли стажировку в mir24, BusinessFM, Russian Radio, RuTV и других СМИ, чтобы получить ответы на интересующие их вопросы. Кроме того, была организована экскурсия по Москве в сопровождении гида.
В проекте участвуют не только узбеки, но и участники из Беларуси, Казахстана, Таджикистана, Кыргызстана, Мальдивских островов и Азербайджана.
В ходе практики Дилшода овладел необходимыми знаниями и умениями в области медиа и изучил способы их применения на практике.