Rossiya media maktabi tomonidan tashkil qilingan "Интер Новости" loyihasi doirasidagi Moskva shahrida o'tgan amaliyotda O'zDJTU Ingliz tili va adabiyoti 3-fakulteti 4-bosqich talabasi Alisherova Dilshoda ishtirok etdi.
Treningga O'zbekiston bo'ylab 5ta jurnalist va bloggerlar saralanib, ularga televideniye va radio faoliyati ko'rsatildi. Soʻng rus tilida chet ellik jurnalistlar va u yerda faoliyat yuritadigan xodimlar tomonidan seminarlar tashkil qilindi.
Bu loyihaga qatnashish bepul va Rossiyada amaliyot o'tash tashkilotchilar tomonidan 100% qoplab berilgan. Loyiha davomida "Мир24," "BusinessFM," "Russian Radio," "RuTV" va boshqa ommaviy axborot vositlarida amaliyot o'tab, o'zlariga qiziq bo'lgan savollarga javob olishdi. Bundan tashqari, gid hamrohligida Moskva bo'ylab sayohat tashkillashtirildi.
Loyihaga faqatgina o'zbekistonliklar emas, balki Belarus, Qozog'iston, Tojikiston, Qirg'iziston, Maldova va Ozarbayjondan ishtirokchilar ham jalb qilingan.
Amaliyot davomida Dilshoda media sohasidagi zarur bilim-ko'nikmalarni o'zlashtirib, ularni amaliyotda tatbiq etish usullarini o'rgandi.

As part of the Inter Novosti project organized by the Russian School of media, Dilshoda Alisherova, a 4th-year student of the Faculty of English language and literature of Uzdtu 3, took part in an internship in Moscow.
5 journalists and bloggers from all over Uzbekistan were selected for the training, they were shown work on television and radio. Then seminars in Russian were organized for foreign journalists and employees working there.
Participation in this project is free, and practices in Russia are 100% covered by the organizers. During the project, they interned in mir24, BusinessFM, Russian Radio, RuTV and other media to get answers to questions of interest to them. In addition, a tour of Moscow was organized, accompanied by a guide.
Not only Uzbeks are involved in the project, but also participants from Belarus, Kazakhstan, Tajikistan, Kyrgyzstan, Maldives and Azerbaijan.
During the internship, Dilshoda mastered the necessary knowledge and skills in the media field and learned the methods of their application in practice.