Uchrashuv O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 656-son qarori ijrosini ta’minlash maqsadida fakultet dekani va dekan o‘rinbosarlari ishtirokida, tyutorlar bilan savol-javob va ochiq muloqot shaklida o‘tkazildi.
Muloqot davomida tyutorlarning yarim yillik faoliyati, talabalar bilan olib borilgan ijtimoiy-ma’naviy va tarbiyaviy ishlar, o‘quv jarayonidagi ishtiroki, mavjud muammolar va ularning yechimlari atroflicha muhokama qilindi. Shuningdek, hisobotlarni tayyorlash jarayonida 656-son qarorda belgilangan vazifalar, e’tibor qaratilishi lozim bo‘lgan muhim jihatlar yuzasidan aniq tavsiya va ko‘rsatmalar berildi.
Mazkur uchrashuv tyutorlar faoliyatini chuqur tahlil qilish, kamchiliklarni aniqlash, mas’uliyatni oshirish hamda kelgusida tyutorlik faoliyatini samarali va tizimli tashkil etishga xizmat qiladi.

На факультете русской филологии приняты полугодовые отчёты тьюторов
Встреча была организована в целях обеспечения исполнения Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан № 656 и прошла в формате вопросов и ответов, а также открытого диалога с тьюторами при участии декана факультета и его заместителей.
В ходе обсуждения были всесторонне рассмотрены результаты полугодовой деятельности тьюторов, проведённая ими социально-духовная и воспитательная работа со студентами, участие в учебном процессе, а также существующие проблемы и пути их решения. Кроме того, в процессе подготовки отчётов были даны чёткие рекомендации и указания по задачам, определённым в Постановлении № 656, а также по ключевым аспектам, требующим особого внимания.
Данная встреча направлена на углублённый анализ деятельности тьюторов, выявление имеющихся недостатков, повышение уровня ответственности, а также на эффективную и системную организацию тьюторской деятельности в дальнейшем.