Sharq filologiyasi fakultetida yangi o‘quv yiliga munosib muhit
2026–2027-o‘quv yili arafasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Sharq filologiyasi fakultetida talabalarni yangi o‘quv mavsumida munosib kutib olish uchun barcha zarur sharoitlar yaratildi.
Fakultetning o‘quv xonalari va umumiy foydalanish joylari tartibga keltirilib, ta’lim jarayonini qulay tashkil etish uchun muhit yanada yaxshilandi. Obodonlashtirish va yangilash ishlari natijasida fakultet yangi o‘quv yilini boshlashga tayyor holatga keldi.
Sharq tillari va madaniyatlarini chuqur o‘rganishga yo‘naltirilgan ta’lim jarayonini yanada samarali tashkil etish uchun yaratilgan sharoitlar talabalar uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi.
Endi esa Sharq filologiyasi fakultetida yangi o‘quv yili, yangi bilimlar va yangi marralar sari qadam tashlash vaqti!

A Welcoming Environment for the New Academic Year at the Faculty of Oriental Philology
On the eve of the 2026–2027 academic year, the Faculty of Oriental Philology at Uzbekistan State World Languages University has created all the necessary conditions to warmly welcome students for the new academic season.
The faculty’s classrooms and common areas have been organized and improved to ensure a comfortable and effective learning environment. Following the landscaping, improvement, and renovation works, the faculty is fully prepared to begin the new academic year.
The conditions created to further enhance the educational process focused on the in-depth study of Eastern languages and cultures will open new opportunities for students.
Now is the time to take a step toward a new academic year, new knowledge, and new achievements at the Faculty of Oriental Philology!