Sharq filologiyasi fakultetida yangi o‘quv yiliga munosib muhit
2026–2027-o‘quv yili arafasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Sharq filologiyasi fakultetida talabalarni yangi o‘quv mavsumida munosib kutib olish uchun barcha zarur sharoitlar yaratildi.
Fakultetning o‘quv xonalari va umumiy foydalanish joylari tartibga keltirilib, ta’lim jarayonini qulay tashkil etish uchun muhit yanada yaxshilandi. Obodonlashtirish va yangilash ishlari natijasida fakultet yangi o‘quv yilini boshlashga tayyor holatga keldi.
Sharq tillari va madaniyatlarini chuqur o‘rganishga yo‘naltirilgan ta’lim jarayonini yanada samarali tashkil etish uchun yaratilgan sharoitlar talabalar uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi.
Endi esa Sharq filologiyasi fakultetida yangi o‘quv yili, yangi bilimlar va yangi marralar sari qadam tashlash vaqti!

Достойная атмосфера к новому учебному году на факультете восточной филологии
В преддверии 2026–2027 учебного года на факультете восточной филологии Узбекского государственного университета мировых языков созданы все необходимые условия для достойной встречи студентов нового учебного сезона.
Учебные аудитории и зоны общего пользования факультета приведены в порядок, а образовательная среда усовершенствована для более комфортной организации учебного процесса. Благодаря проведённым работам по благоустройству и обновлению факультет полностью готов к началу нового учебного года.
Созданные условия для более эффективной организации образовательного процесса, ориентированного на углублённое изучение восточных языков и культур, открывают перед студентами новые возможности.
Теперь настало время сделать шаг навстречу новому учебному году, новым знаниям и новым достижениям на факультете восточной филологии!