Shvetsiya qirolligidagi favqulodda va muxtor elchisi Nodir Gʻaniyev bilan uchrashuv bo`lib o`tdi.
23-yanvar kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro ishlar boʻyicha prorektori Abdurahim Nosirov, Xalqaro Nordik universiteti prorektori Odil Kuysinov va oʻqituvchi Zamira Hakimova
Oʻzbekiston Respublikasining Shvetsiya qirolligidagi favqulodda va muxtor elchisi Nodir Gʻaniyev bilan uchrashdi.
Uchrashuvda kelgusida hamkorlikda amalga oshiriladigan ishlar, xususan, O’zDJTUda oʻqitiladigan tillarga qoʻshilishi kutilayotgan fin va shved tillari, xorij universitetlari bilan birgalikda amalga oshiriladigan loyihalar muhokama qilindi.

23 января проректор по международным связям Узбекского государственного университета мировых языков Абдурахим Носиров, проректор Международного университета северных стран Одил Куйсынов и преподаватель Замира Хакимова
Он встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Узбекистан в Королевстве Швеция Надиром Ганиевым.
На встрече были обсуждены будущие проекты сотрудничества, в частности, финский и шведский языки, которые планируется добавить к языкам, преподаваемым в УзГУМЯ, а также проекты, реализуемые совместно с зарубежными вузами.