Sport – sog'lom turmush tarzi garovi!
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti IPMBIB boshlig‘i F.Xabiyeva hamda mutaxassis D.Matyakubova tashabbusi bilan "Rahbarlar boshchiligida ommaviy sport bayrami: yoshlar, xodimlar va mahalla aholisi ishtirokida turli sport musobaqalarini o‘tkazish" mavzusi doirasida voleybol musobaqasi tashkil etildi.
Musobaqadan ko‘zlangan asosiy maqsad yoshlar, universitet xodimlari va mahalla aholisini sog‘lom turmush tarziga keng jalb etish, jismoniy faollikni oshirish, jamoaviy hamjihatlikni mustahkamlash hamda sport orqali do‘stona muhitni rivojlantirishdan iborat bo‘ldi.
Qizg‘in va murosasiz bahslarga boy tarzda o‘tgan voleybol musobaqasi ishtirokchilarga ko‘tarinki kayfiyat, unutilmas taassurotlar va sportga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirdi.

Спорт — залог здорового образа жизни!
По инициативе начальника отдела по работе с социально-психологической средой Узбекского государственного университета мировых языков Ф. Хабиевой и специалиста Д. Матякубовой в рамках темы «Массовый спортивный праздник под руководством руководителей: проведение различных спортивных соревнований с участием молодежи, сотрудников и жителей махалли» был организован турнир по волейболу.
Основной целью соревнований стало широкое привлечение молодежи, сотрудников университета и жителей махалли к здоровому образу жизни, повышение физической активности, укрепление командного духа и развитие атмосферы дружбы посредством спорта.
Волейбольный турнир прошел в напряженной и зрелищной борьбе, подарив участникам отличное настроение, незабываемые впечатления и еще больше укрепив их интерес к занятиям спортом.