Sportchi qizlar salomatligi nazoratdan o‘tkazildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 2026-yil 7–9-aprel kunlari o‘tkazilayotgan chim ustida xokkey bo‘yicha “Vazir kubogi” respublika bosqichi musobaqalari doirasida ishtirokchilar uchun zarur sharoitlar yaratish ishlari izchil davom etmoqda.
Musobaqa qatnashchisi bo‘lgan sportchi qizlarning salomatligini ta’minlash maqsadida ular uchun tibbiy ko‘rik tashkil etildi. Malakali shifokorlar tomonidan o‘tkazilgan ko‘rik davomida sportchilarning umumiy sog‘ligi, jismoniy holati hamda musobaqalarda ishtirok etish uchun tayyorgarlik darajasi baholandi.

Health Check for Female Athletes
At Uzbekistan State University of World Languages, preparations continue to provide necessary conditions for participants of the republican stage of the “Minister’s Cup” field hockey competition, held from April 7 to 9, 2026.
To ensure the health of the female athletes participating in the competition, a medical examination was organized for them. During the check-up conducted by qualified doctors, the athletes’ overall health, physical condition, and readiness to participate in the competition were assessed.
This medical monitoring is aimed at ensuring the safe and effective participation of the athletes in the competition.