Sportchi qizlar salomatligi nazoratdan o‘tkazildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 2026-yil 7–9-aprel kunlari o‘tkazilayotgan chim ustida xokkey bo‘yicha “Vazir kubogi” respublika bosqichi musobaqalari doirasida ishtirokchilar uchun zarur sharoitlar yaratish ishlari izchil davom etmoqda.
Musobaqa qatnashchisi bo‘lgan sportchi qizlarning salomatligini ta’minlash maqsadida ular uchun tibbiy ko‘rik tashkil etildi. Malakali shifokorlar tomonidan o‘tkazilgan ko‘rik davomida sportchilarning umumiy sog‘ligi, jismoniy holati hamda musobaqalarda ishtirok etish uchun tayyorgarlik darajasi baholandi.

Проверка здоровья спортсменок
В Государственном университете мировых языков Узбекистана продолжаются подготовительные работы для участников республиканского этапа соревнований по хоккею на траве «Кубок Министра», проходящего с 7 по 9 апреля 2026 года.
С целью обеспечения здоровья спортсменок, участвующих в соревнованиях, для них была организована медицинская проверка. В ходе осмотра квалифицированными врачами оценивалось общее состояние здоровья, физическая форма и готовность спортсменок к участию в соревнованиях.
Данная медицинская проверка направлена на обеспечение безопасного и эффективного участия спортсменок в соревнованиях.