Assalomu alaykum, qadrli yoshlar! Joʻshqin, navqiron, shijoatli, aziz talabalarimiz!
Bugun har sohada erishilayotgan yutuqlarimiz, shubhasiz, sizlarning harakatingiz, oʻz ustingizda tinimsiz ishlashingiz va jahon tajribalarini qunt bilan oʻrganayotganligingiz mevasidir.
Bilim olish, izlanish, yangiliklar yaratish, bunyodkorlik ishlarini amalga oshirish yoʻlida Sizlarga hamisha omad yor boʻlsin. Doim imkoniyatlaringiz eshigi ochiq boʻlishini tilayman.
Oʻzbekiston nomini ilm-fan, sport, sanʼat va boshqa barcha jabhalarda yuksaklarga koʻtaradigan Sizdek yoshlarimiz koʻpayaversin.
Shuningdek, ilm dargohimizga qadam qoʻyish arafasida turgan boʻlajak talabalarimizni ham bugungi bayram bilan muborakbod etaman. Yaqinlashib kelayotgan sinovlarda barchangizga omad tilayman. Ertangi kunning egalari sizlardek tashabbuskor, bilimga chanqoq, koʻzlari yonib turgan yoshlar ekanligini hech vaqt yodingizdan chiqarmang!
Sizlarni shijoat va kamolot ayyomi – Yoshlar kuni bilan yana bir bor samimiy tabriklab, Sizlarga mustahkam sogʻlik, oilaviy baxt, ilm-fan va mehnat yoʻlida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz. Hamisha intiluvchan, jonkuyar va vatanparvar boʻlib, yangi gʻoya hamda tashabbuslar bilan mamlakatimizni dunyoga tanitishdan aslo charchamang!

I sincerely congratulate you all on June 30 - Youth Day!
Today's achievements in all areas are undoubtedly the result of your efforts, your tireless work on yourself and your diligent study of world experience.
Good luck to you in your quest for knowledge, research, news production, creativity. I wish that the doors of opportunity will always be open for you.
Let there be more young people like you who will raise the name of Uzbekistan to the top in science, sports, art and in all other fields.
I also congratulate our future students who are going to enter our educational institution on today's holiday. I wish you good luck in your upcoming exams. Never forget that the masters of tomorrow are young people, enterprising, thirsty for knowledge and with bright eyes just like you!
Once again, we sincerely congratulate you on the day of courage and maturity - Youth Day and wish you good health, family happiness, great success in science and work. Always be ambitious, enthusiastic and patriotic, never tire of introducing our country to the world with new ideas and initiatives!
Rector of the Uzbek State University of World Languages, Professor Tukhtasinov Ilkhomjon Madaminovich