21-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Zakovat ko‘chasi 4-uy manzilida joylashgan Ma’naviyat va ma’rifat markazi binosida 6-sonli talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan "Rektor va yoshlar uchrashuvi" bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitet rektori, universitet rahbariyati vakillari, yotoqxona xodimlari, talabalar ishtirok etdi.
Tadbirni universitet rektori I.Tuxtasinov ochib berdi va talabalarga universitet faoliyati, o‘quv dasturlari, yaratilgan qulayliklar, imkoniyatlar to‘g‘risida ma’lumotlar berdi. Talabalarni hozirgi kunda dolzarb bo‘layotgan kiber jinoyatlar, giyohvand moddalar,diniy ekstremizm va turli xil oqimlarga aralashib qolmaslik uchun ogohlikka chaqirdi.
Ochiq muloqot asosida tashkil etilgan uchrashuvda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarini, talab va takliflarini berib, munosib tarzda javob oldilar.
Talabalarning muammolari o‘rganilib, yechimi borasida mas’ullarga topshiriqlar berildi.
Uchrashuv davomida iqtidorli talabalar tomonidan qo‘shiqlar ijro etildi. Talabalar turar joyida eng namunali talaba, toza va ozoda xona, nominatsiyasi bo‘yicha bir guruh talabalar taqdirlandi.

On October 21, a meeting titled "Meeting of the Rector with Youth" was held with students living in Dormitory No. 6 at the Center for Spirituality and Enlightenment located at 4 Zakovat Street, Uzbekistan State University of World Languages.
The meeting was attended by the university rector, representatives of the university administration, dormitory staff, and students.
The event was opened by the university rector, I. Tuxtasinov, who provided information about the university's activities, educational programs, created conveniences, and opportunities available to students. He urged students to remain vigilant against pressing issues such as cybercrime, drug addiction, religious extremism, and various negative influences.
During the open dialogue format of the meeting, students were able to ask questions, express their demands, and received appropriate responses.
The issues raised by students were addressed, and assignments were given to responsible parties regarding their resolution.
Throughout the meeting, talented students performed songs. A group of students was recognized for the titles of the most exemplary student and for having a clean and tidy room in the dormitory.