O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33 yilligi munosabati bilan aprel oyida yurtimiz bo‘ylab umumxalq yugurish harakati – “Talaba – yugur” ommaviy yugurish ligasi o‘tkazildi.
Jumladan, 2025-yil 12-aprel kuni “Yangi O‘zbekiston” bog‘ida bo‘lib o‘tgan bahorgi mavsum yugurish musobaqasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari ham faol ishtirok etdilar.
Musobaqa Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Sport vazirligi, Yengil atletika federatsiyasi, “UZINFOCOM” MCHJ hamda Talabalar sporti assotsiatsiyasi hamkorligida tashkil etildi. Unda nafaqat talabalar, balki professor-o‘qituvchilar, universitet xodimlari, maktab o‘quvchilari va boshqa ko‘ngillilar ham qatnashdi.
Yugurish musobaqasida ishtirok etgan universitetimiz yoshlari sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, sportga bo‘lgan qiziqish va jamoaviy ruhni oshirish yo‘lida o‘zlarining faolligi bilan ajralib turishdi.

Студенты Университета мировых языков Узбекистана активно приняли участие в забеге "Студент — беги"!
В честь 33-летия со дня образования Вооружённых Сил Республики Узбекистан в апреле по всей стране был организован общенациональный массовый забег — лига массового бега "Студент — беги".
В частности, 12 апреля 2025 года студенты Университета мировых языков Узбекистана приняли активное участие в весеннем сезоне соревнований по бегу, прошедшем в парке "Янги Узбекистон".
Соревнование было организовано в сотрудничестве с Министерством высшего образования, науки и инноваций, Министерством спорта, Федерацией лёгкой атлетики, ООО "UZINFOCOM" и Ассоциацией студенческого спорта. В забеге приняли участие не только студенты, но и преподаватели, сотрудники университета, школьники и другие желающие.
Молодёжь нашего университета отличилась своей активностью, пропагандируя здоровый образ жизни, интерес к спорту и командный дух.