Talaba-qizlar bilan psixologik suhbat tashkil etildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti xotin-qizlar psixologi Sh. Bo‘stonova hamda Ingliz filologiyasi fakulteti xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi Z. Bannopova bilan hamkorlikda 3–4-talabalar turar joylarida istiqomat qilayotgan talaba-qizlar holidan xabar olindi.
Tashrifdan maqsad talaba-qizlar bilan samimiy muloqot olib borish, hayotiy qiyinchiliklarni yengish, to‘g‘ri maqsad qo‘yish, hayotning qadrini anglash hamda qiyin vaziyatlarda psixologik yordamga murojaat qilishning ahamiyati haqida tushunchalar berishdan iborat bo‘ldi.

Со студентками была организована психологическая беседа
При сотрудничестве психолога по работе с женщинами Узбекского государственного университета мировых языков Ш. Бустоновой и советника декана по вопросам женщин факультета английской филологии З. Банноповой было проведено посещение студенток, проживающих в общежитиях № 3–4.
Целью визита стало проведение искреннего диалога со студентками, оказание помощи в преодолении жизненных трудностей, формировании правильных жизненных целей, осознании ценности жизни, а также разъяснение важности обращения за психологической помощью в сложных ситуациях.
В ходе встречи особое внимание было уделено снижению различных тревожных состояний и психологического напряжения, возникающих в период итогового контроля, а также психологической поддержке студенток.