Taʼlim sifatini nazorat qilish boʻlimi boshligʻi etib Bazarov Zokir Mehriqulovich tayinlandi.
2012-2015 yillarda - O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti amaliy fanlar kafedrasi o'qituvchisi
2015-2016 yillarda - O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi chet tillarini o'qitishning innovatsiyaviy metodikalarini rivojlantirish respublika ilmiy-amaliy markazi kichik ilmiy xodimi
2016-2017 yillarda - Samarqand davlat chet tillar instituti sharq tillari kafedrasi o'qituvchisi
2017-2019 yillarda - Samarqand davlat chet tillar instituti ingliz tili grammatikasi va tarixi kafedrasi o'qituvchisi
2019-2021yillarda – Samarqand davlat chet tillar instituti ingliz tili nazariyasi va adabiyoti kafedrasi katta o'qituvchisi ( ichki o'rindoshlikda rektor yordamchisi)
2021-2021 yillarda – Samarqand davlat chet tillar institutiingliz tili nazariyasi va adabiyoti kafedrasi dosenti (tashqi o'rindoshlikda).

Bazarov Zakir Mehrikulovich was appointed as the head of the education quality control department.
2012-2015 - teacher of the Department of Applied Sciences of the Uzbekistan State World Languages University
In 2015-2016 - junior researcher at the republican scientific and practical center for the development of innovative methods of teaching foreign languages ​​at the Uzbekistan State World Languages University
In 2016-2017 - teacher of the Department of Oriental Languages ​​of the Samarkand State Institute of Foreign Languages
In 2017-2019 - teacher of the Department of English Grammar and History of the Samarkand State Institute of Foreign Languages
In 2019-2021 - senior teacher of the Department of English Language Theory and Literature of the Samarkand State Institute of Foreign Languages ​​(assistant rector in the internal position)
In 2021-2021 - Associate Professor of the Department of English Language Theory and Literature of the Samarkand State Institute of Foreign Languages ​​(external substitute).