Taʼlim sifatini nazorat qilish boʻlimi boshligʻi etib Bazarov Zokir Mehriqulovich tayinlandi.
2012-2015 yillarda - O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti amaliy fanlar kafedrasi o'qituvchisi
2015-2016 yillarda - O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi chet tillarini o'qitishning innovatsiyaviy metodikalarini rivojlantirish respublika ilmiy-amaliy markazi kichik ilmiy xodimi
2016-2017 yillarda - Samarqand davlat chet tillar instituti sharq tillari kafedrasi o'qituvchisi
2017-2019 yillarda - Samarqand davlat chet tillar instituti ingliz tili grammatikasi va tarixi kafedrasi o'qituvchisi
2019-2021yillarda – Samarqand davlat chet tillar instituti ingliz tili nazariyasi va adabiyoti kafedrasi katta o'qituvchisi ( ichki o'rindoshlikda rektor yordamchisi)
2021-2021 yillarda – Samarqand davlat chet tillar institutiingliz tili nazariyasi va adabiyoti kafedrasi dosenti (tashqi o'rindoshlikda).

Базаров Закир Мехрикулович назначен начальником отдела контроля качества образования
2012-2015 гг. – преподаватель кафедры прикладных наук Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2015-2016 годах – младший научный сотрудник республиканского научно-практического центра по разработке инновационных методов обучения иностранным языкам при Узбекском государственном университете мировых языков.
В 2016-2017 годах – преподаватель кафедры восточных языков Самаркандского государственного института иностранных языков.
В 2017-2019 годах – преподаватель кафедры грамматики и истории английского языка Самаркандского государственного института иностранных языков.
В 2019-2021 годах – старший преподаватель кафедры теории английского языка и литературы Самаркандского государственного института иностранных языков (помощник ректора по внутренней должности).
В 2021-2021 годах – доцент кафедры теории английского языка и литературы Самаркандского государственного института иностранных языков (внешний заместитель).