“Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi”
11-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 13.00.02 – “Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi” ixtisosligi bo‘yicha kengaytirilgan kafedra yig‘ilishi doirasida ilmiy muhokama o‘tkazildi.
Unda tadqiqotchi Murtazaeva Aisafar Bazarkulovnaning “Menejment yo‘nalishi talabalarining chet tilida kasbiy muloqot madaniyatini rivojlantirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi atroflicha ko‘rib chiqildi.
Muhokama yakunida ilmiy ishning mazmuni, natijalari va dolzarbligi bo‘yicha ijobiy fikrlar bildirildi hamda dissertatsiya keyingi bosqichga tavsiya etildi.

«Теория и методика обучения и воспитания»
11 декабря в Узбекском государственном университете мировых языков в рамках расширенного заседания кафедры по специальности 13.00.02 – «Теория и методика обучения и воспитания» состоялось научное обсуждение.
На заседании была всесторонне рассмотрена диссертационная работа исследователя Муртазаевой Айсафар Базаркуловны на тему: «Развитие культуры профессионального общения студентов направления “Менеджмент” на иностранном языке».
По итогам обсуждения были выражены положительные мнения о содержании, результатах и актуальности научной работы исследователя, и диссертация была рекомендована к следующему этапу.