Xasanov Baxtiyor Salimjon oʻgʻli Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining Media va kommunikatsiya fakulteti oʻquv ishlar boʻyicha dekan muovini etib tayinlandi.
2003-2012 yillarda – Uzun tumani 6 - sonli maktabda oʻquvchi
2012-2015 yillarda – Termiz 2-son akademik litsey  talabasi
2015-2019 yillarda – Termiz davlat universiteti Xorijiy filologiya  fakulteti    Xorijiy til va adabiyoti (ingliz tili) taʼlim yoʻnalishi
2019-2021 yillarda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Qiyosiy tilshunoslik, lingvistik            tarjimashunoslik taʼlim yoʻnalishi magistranti
2021 -2022 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Ikkinchi chet tili kafedrasi oʻqituvchisi
2022-2023 yillarda – Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Media va kommunikatsiya fakulteti tyutori

Хасанов Бахтиёр Салимжон угли назначен заместителем декана по учебной работе факультета медиа и коммуникации Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2003-2012 годах был учеником школы №6 Узунского района.
В 2012-2015 годах был учеником Термезского академического лицея №2.
В 2015-2019 гг. – студент факультета иностранной филологии Термезского государственного университета, направление иностранного языка и литературы (английский язык)
В 2019-2021 годах магистрант направления сравнительное языкознание, лингвистическое переводоведение Узбекского государственного университет мировых языков.
В 2021-2022 годах – преподаватель второй кафедры иностранных языков Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2022-2023 годах – тьютор факультета медиа и коммуникации Узбекского государственного университета мировых языков.