Pedagogika fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD), dotsent Poʻlat Omonov Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili integrallashgan kursi №3 kafedrasi mudiri v.v.b etib tayinlandi.
1993-1998 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi
1998-2001 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili leksikologiyasi kafedrasi oʻqituvchisi
2001-2002 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti stajyor-tadqiqotchisi
2002-2003 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili leksikologiyasi kafedrasi oʻqituvchisi
2003-2005 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz filologiyasi fakulteti oʻquv ishlari boʻyicha dekan muovini
2005-2013 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili amaliy fanlar kafedrasi oʻqituvchisi
2013-2015 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 2-fakulteti ilmiy ishlar boʻyicha dekan muovini
2015- 2019 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 2-fakulteti dekani
2019-2021 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjimonlik fakulteti dekani
2021-2023 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti sharq filologiyasi fakulteti dekani

Doctor of philosophy (PhD), associate professor Pulat Omonov was appointed acting head of the integrated English language department No. 3 of the Uzbek State World Languages University.
In 1993-1998, he was a student of  Uzbek State World Languages University
In 1998-2001 - teacher of the Department of English Lexicology of the  Uzbek State World Languages University
In 2001-2002 - intern-researcher at Uzbek State World Languages University
In 2002-2003 - teacher of the department of English lexicology at the  Uzbek State World Languages University
In 2003-2005 - Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty of English Philology of the  Uzbek State World Languages University
In 2005-2013 - teacher of the Department of English Language Applied Sciences of  Uzbek State World Languages University
2013-2015 - Deputy Dean for Scientific Affairs of the 2nd Faculty of English at the  Uzbek State World Languages University
2015-2019 - Dean of the 2nd Faculty of English at the  Uzbek State World Languages University
In 2019-2021 - Dean of the Faculty of Translation of the  Uzbek State World Languages University
In 2021-2023 - Dean of the Faculty of Oriental Philology of the  Uzbek State World Languages University