Pedagogika fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD), dotsent Poʻlat Omonov Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili integrallashgan kursi №3 kafedrasi mudiri v.v.b etib tayinlandi.
1993-1998 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi
1998-2001 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili leksikologiyasi kafedrasi oʻqituvchisi
2001-2002 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti stajyor-tadqiqotchisi
2002-2003 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili leksikologiyasi kafedrasi oʻqituvchisi
2003-2005 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz filologiyasi fakulteti oʻquv ishlari boʻyicha dekan muovini
2005-2013 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili amaliy fanlar kafedrasi oʻqituvchisi
2013-2015 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 2-fakulteti ilmiy ishlar boʻyicha dekan muovini
2015- 2019 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili 2-fakulteti dekani
2019-2021 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjimonlik fakulteti dekani
2021-2023 yillarda - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti sharq filologiyasi fakulteti dekani

Исполняющим обязанности заведующего кафедрой №3 Интегрированного курса английского языка Узбекского государственного университета мировых языков назначен доктор философии по педагогическим наукам (PhD), доцент Полат Омонов.
В 1993-1998 годах был студентом Узбекского государственного университета мировых языков.
В 1998-2001 годах – преподаватель кафедры лексикологии английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2001-2002 годах – стажер-исследователь Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2002-2003 годах – преподаватель кафедры лексикологии английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2003-2005 годах – заместитель декана по учебной работе факультета английской филологии Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2005-2013 годах – преподаватель кафедры прикладных наук английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2013-2015 гг. – заместитель декана по научной работе 2-го факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2015-2019 гг. – декан 2-го факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2019-2021 годах – декан переводческого факультета Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2021-2023 годах – декан факультета восточной филологии Узбекского государственного университета мировых языков.