Ushbu haftalik jamiyatda fuqarolik institutlarini rivojlantirish borasida amalga oshirilgan ishlarni chuqur o‘rganish, erishilgan natijalarni tahlil qilish, mavjud muammolarni muhokama qilish va ularni bartaraf etish bo‘yicha yangi taklif hamda tashabbuslarni ishlab chiqish uchun muhim muloqot maydoni sifatida tashkil etildi.
Tadbir davomida davlat tashkilotlari, nodavlat notijorat tashkilotlar vakillari, ekspertlar, yoshlar va jamoatchilik faollari o‘zaro fikr almashib, fuqarolik jamiyatini yanada mustahkamlashga qaratilgan g‘oyalarni muhokama qilmoqdalar.
OʻzDJTU Xalqaro jurnalistika fakulteti Siyosiy fanlar kafedrasi professor-o‘qituvchilari, siyosatshunoslik yo‘nalishi 4-bosqich hamda Xalqaro munosabatlar yo‘nalishi 3-bosqich talabalari ushbu yirik tadbirda mehmon va volontyor sifatida qatnashib, tashkiliy jarayonlarda faollik ko‘rsatmoqda.
Ularning ishtiroki nafaqat amaliy tajriba orttirish, balki fuqarolik jamiyati rivojiga o‘z hissasini qo‘shish imkonini ham bermoqda.
Ma’lumot uchun: Haftalik 5-dekabrgacha davom etib, uning doirasida turli konferensiyalar, seminarlari, uchrashuvlar va amaliy sessiyalar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

В Дворце творчества молодежи в городе Ташкент начала свою работу Неделя гражданского общества.
Эта неделя организована как важная площадка для глубокого изучения работы по развитию гражданских институтов, анализа достигнутых результатов, обсуждения существующих проблем и выработки новых предложений и инициатив по их устранению.
В ходе мероприятия представители государственных органов, негосударственных некоммерческих организаций, эксперты, молодежь и общественные активисты обмениваются мнениями и обсуждают идеи, направленные на дальнейшее укрепление гражданского общества.
Профессора и преподаватели кафедры политических наук факультета международной журналистики УзГПИЯ, а также студенты 4 курса направления «Политология» и 3 курса направления «Международные отношения» принимают участие в этом крупном мероприятии в качестве гостей и волонтёров, активно участвуя в организационных процессах.
Их участие обеспечивает не только приобретение практического опыта, но и возможность внести личный вклад в развитие гражданского общества.
Для информации: Неделя продлится до 5 декабря, в её рамках планируется провести различные конференции, семинары, встречи и практические сессии.