Toyo University delegatsiyasi 81-sonli maktabda
Toyo University Prezidenti Etsuko Yaguchi boshchiligidagi delegatsiya 81-sonli umumta’lim maktabiga tashrif buyurib, maktabda yapon tilini o‘qitish jarayoni bilan tanishdi.
Tashrif davomida yapon tilini o‘qitish metodikasi, ta’lim jarayonini takomillashtirish, o‘quvchilarning yapon tiliga qiziqishini oshirish hamda ta’lim sohasidagi istiqbolli hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, ECO loyihalari doirasida amalga oshirilayotgan ishlar, o‘quvchilar uchun yaratilgan imkoniyatlar va kelgusida ushbu yo‘nalishdagi hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Tashrif davomida mehmonlarga O‘zbekistonda yapon tilini o‘qitish va maktab ta’limi yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar namoyish etildi.

Делегация Toyo University посетила школу №81
Делегация Toyo University во главе с президентом университета Эцуко Ягучи посетила общеобразовательную школу №81, где ознакомилась с процессом преподавания японского языка.
В ходе визита были обсуждены методика преподавания японского языка, совершенствование образовательного процесса, повышение интереса учащихся к японскому языку, а также перспективные направления сотрудничества в сфере образования.
Кроме того, стороны обменялись мнениями о работе, проводимой в рамках ECO-проектов, возможностях, созданных для учащихся, и перспективах дальнейшего развития сотрудничества в данном направлении.
В рамках визита гостям были представлены реализуемые в Узбекистане инициативы в сфере преподавания японского языка и школьного образования.