Turkiyaga jo‘nab ketayotgan akademik litsey jamoasi bilan safar oldi uchrashuv o‘tkazildi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev bilan birgalikda Turkiyaga yo‘l olayotgan Akademik litsey rahbar-xodimlari, professor-o‘qituvchilari hamda o‘quvchilari bilan safar oldi uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda ishtirokchilarga xalqaro almashinuv dasturining ahamiyati, uning ta’lim va madaniy hamkorlikni mustahkamlashdagi o‘rni haqida so‘z yuritildi. Shuningdek, rektor tomonidan ishtirokchilarga mamlakatimiz sharafini munosib himoya qilish, milliy qadriyatlarimizni keng targ‘ib etish hamda bilim va tajriba almashinuvidan samarali foydalanish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi.
Ma’lum qilinishicha, Akademik litseyning bir guruh rahbar-xodimlari, o‘qituvchilari va o‘quvchilari 2026-yil 5–12-may kunlari Turkiyaning Bornova Yoshlar markazi tomonidan tashkil etilayotgan “So‘zlar rangi: til va madaniyat sayohati” mavzusidagi xalqaro dasturda ishtirok etadilar.
Uchrashuv yakunida ishtirokchilarga omad tilanib, ularning ushbu safar orqali yangi bilim va tajribalar bilan qaytishlariga ishonch bildirildi.

Проведена предвыездная встреча с коллективом академического лицея, отправляющимся в Турцию
Сегодня состоялась предвыездная встреча ректора Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжона Тухтасинова совместно с начальником отдела международного сотрудничества Х. Юлдашевым с руководством, преподавателями и учащимися академического лицея, направляющимися в Турцию.
В ходе встречи участникам была разъяснена значимость международной программы обмена, её роль в укреплении образовательного и культурного сотрудничества. Также ректор дал важные рекомендации по достойному представлению нашей страны, широкому продвижению национальных ценностей, а также эффективному использованию возможностей для обмена знаниями и опытом.
Сообщается, что группа руководителей, преподавателей и учащихся академического лицея примет участие в международной программе на тему «Цвет слов: путешествие языка и культуры», которая пройдет с 5 по 12 мая 2026 года в Молодёжном центре Борнова (Турция).
В завершение встречи участникам пожелали успехов и выразили уверенность в том, что они вернутся с новыми знаниями и опытом.