Oʻzbekiston va Belarus boʻyicha Muvaqqat ishlar vakili, Ispaniyaning Rossiya Federatsiyasidagi elchisi janob Gonsalo Fournier Condo, Ispaniyaning Oʻzbekistondagi faxriy konsuli janob Karlos Alberto Martinez Ferrero, Mashhur ispan-peru yozuvchisi Santyago Rafael Roncagliolo Lomannlardan iborat Ispaniya delegatsiyasi vakillari bugun OʻzDJTUda boʻldi.
Ispan tili guruhlari oʻqituvchilari va talabalari hamda mehmonlar ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.Tadbirni universitet  rektori I.Toʻxtasinov ochib berdi shu bilan birga  Elchi Gonsalo Furnier Kondo Ispan yozuvchisi Santyago Roncagliolo chiqish qilib ispan yozuvchilari va sheʼriyati haqida soʻz yuritdi.
Uchrashuv soʻngida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob berishdi.
Maʼlumot uchun: Hozirda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ispan tili va madaniyatini oʻqitish borasidagi xalqaro hamkorlik va ilmiy tadqiqotlar boʻyicha yetakchi oʻrinlarni egallab kelmoqda. 2 500 ga yaqin talaba ispan tilini asosiy va ikkinchi xorijiy til sifatida katta qiziqish bilan oʻrganmoqda.

Representatives of the Spanish delegation, consisting of Mr. Gonzalo Fournier Condo, Ambassador of Spain to the Russian Federation, Mr. Carlos Alberto Martínez Ferrero, Honorary Consul of Spain in Uzbekistan, and the famous Spanish-Peruvian writer Santiago Rafael Roncagliolo Lomann, visited UzSWLU today.
A meeting was organized with the participation of teachers and students of Spanish language groups and guests. The event was opened by the rector of the university I. Tokhtasinov, at the same time Ambassador Gonzalo Fournier Kondo and Spanish writer Santiago Roncagliolo spoke about Spanish writers and poetry.
At the end of the meeting, students answered the questions they were interested in.
For information: Currently, the State University of World Languages   of Uzbekistan occupies a leading position in international cooperation and scientific research in teaching Spanish language and culture. About 2,500 students are studying Spanish as a primary and second foreign language with great interest.