Joriy yilning 25-iyun sanasida “Ruipan” xalqaro taʼlim texnologiyalari tashkiloti vakillari hamda OʻzDJTU Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor A.Nasirov oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Unda Shanxay shahar qurilish kasb-hunar kolleji bilan oʻzaro madaniy almashinuv loyihasi doirasidagi xalqaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Uchrashuvda kelajakda turli malaka oshirish kurslarini tashkil etish, talaba va oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish kabi masalalar koʻrib chiqildi.
Shundan soʻng tashkilot vakillari Sharq filologiyasi fakultetining Xitoy filologiyasi kafedrasi 2 nafar oʻqituvchilari va 8 nafar talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.Unda 2024-yil 26-iyundan 11 iyulga qadar Xitoydagi “ Shanxay shahar qurilish kasb-hunar kolleji Campus”ida boʻlib oʻtadigan yozgi oromgoh haqida toʻliq maʼlumot berildi va kerakli tavsiyalar aytib oʻtildi.
Universitetimiz vakillarining ushbu safardan koʻzlangan maqsadi, universitet ilmiy salohiyatini mustahkamlash, bilimlarni amaliyotda qoʻllash, talaba va oʻqituvchilar malakasini oshirish, Xitoy madaniyati bilan yaqindan tanishishdan iborat.

25 июня текущего года состоялась встреча между представителями международной организации образовательных технологий "Ruipan" и проректором по международным связям УзГУМЯ Абдурахимом Насыровым.
На нем обсуждались вопросы международного сотрудничества с Шанхайским городским строительным профессиональным колледжем в рамках проекта взаимного культурного обмена. На встрече были рассмотрены такие вопросы, как организация в будущем различных курсов повышения квалификации, налаживание обмена студентами и преподавателями.
После этого представители организации провели встречу с 2 преподавателями и 8 студентами кафедры китайской филологии факультета восточной филологии.В нем подробно описан летний лагерь, который будет проходить с 26 июня по 11 июля 2024 года в “Кампусе Шанхайского городского строительного профессионального колледжа” в Китае, и даны необходимые рекомендации.
Целью поездки представителей нашего университета является укрепление научного потенциала университета, применение знаний на практике, повышение квалификации студентов и преподавателей, знакомство с китайской культурой.