Joriy yilning 25-iyun sanasida “Ruipan” xalqaro taʼlim texnologiyalari tashkiloti vakillari hamda OʻzDJTU Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor A.Nasirov oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Unda Shanxay shahar qurilish kasb-hunar kolleji bilan oʻzaro madaniy almashinuv loyihasi doirasidagi xalqaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Uchrashuvda kelajakda turli malaka oshirish kurslarini tashkil etish, talaba va oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish kabi masalalar koʻrib chiqildi.
Shundan soʻng tashkilot vakillari Sharq filologiyasi fakultetining Xitoy filologiyasi kafedrasi 2 nafar oʻqituvchilari va 8 nafar talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.Unda 2024-yil 26-iyundan 11 iyulga qadar Xitoydagi “ Shanxay shahar qurilish kasb-hunar kolleji Campus”ida boʻlib oʻtadigan yozgi oromgoh haqida toʻliq maʼlumot berildi va kerakli tavsiyalar aytib oʻtildi.
Universitetimiz vakillarining ushbu safardan koʻzlangan maqsadi, universitet ilmiy salohiyatini mustahkamlash, bilimlarni amaliyotda qoʻllash, talaba va oʻqituvchilar malakasini oshirish, Xitoy madaniyati bilan yaqindan tanishishdan iborat.

On June 25 of this year, a meeting was held between representatives of the International Educational Technology Organization “Ruipan” and Abdurakhim Nasirov, vice-rector for International Relations of the UzSWLU.
It discussed issues of international cooperation within the framework of a cross-cultural exchange project with Shanghai city construction vocational college. The meeting dealt with issues such as the organization of various advanced training courses in the future, the establishment of student and teacher exchanges.
After that, representatives of the organization held a meeting with 2 teachers and 8 students of the Department of Chinese Philology of the Faculty of Oriental philology.It provided full information about the summer camp, which will be held from June 26 to July 11, 2024 at the “ Shanghai Municipal Construction vocational college Campus”in China, and mentioned the necessary recommendations.
The purpose of the representatives of our university from this trip is to strengthen the scientific potential of the University, apply knowledge in practice, improve the skills of students and teachers, and get acquainted with Chinese culture.